REKLAMA

Aktualności, Kalendarz wydarzeń, Kultura, Ludzie, Rozrywka

W połowie sierpnia bawimy się w Kątach

Opublikowano 07 sierpnia 2013, autor:

Bawiąc się pomagamy dzieciom z hospicjum „Promyczek”! – takie przesłanie przyświecać będzie trzeciemu Powiatowemu Piknikowi i Jarmarkowi Ludowemu, który w czwartek 15 sierpnia, odbędzie się w miejscowości Kąty. Impreza odbędzie się pod patronatem medialnym Twojego Głosu.

Zaproszenie na piknik pod patronatem medialnym Twojego Głosu
15 sierpnia 2013

-Wzorem ubiegłego roku, dochód z tegorocznej imprezy, w postaci opłat od wystawców, publicznej kwesty, licytacji i nie tylko, przeznaczamy potrzebującym dzieciom z hospicjum „Promyczek” założonemu i prowadzonemu przez Fundację Anielska Przystań -zapowiada Dariusz Sokół, inicjator i organizator główny Pikniku Ludowego.

Imprezy w Kątach już na stałe wpisały się w kalendarz imprez kulturalno – rozrywkowych naszego regionu. Od kilku lat niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców powiatu otwockiego, mińskiego i garwolińskiego, oraz dalszych zakątków Mazowsza i Podlasia.

Corocznie plejada gwiazd i różnorodność nurtów muzyki, przyciąga do tej malowniczo położonej wsi tysiące miłośników dobrej zabawy. Zapoznając się z programem imprezy, można być pewnym, że licznie zgromadzonej publiczności nie zabraknie również w tym roku.

Bawiąc się – pomożemy

Od lat, poza dobrą zabawą i propagowaniem kultury, nadrzędnym celem, jaki przed sobą postawili organizatorzy jest pomoc innym.

-Uznaliśmy, że bawiąc się możemy pomagać potrzebującym. Dlatego już po raz trzeci nasza impreza ma charakter charytatywny. W poprzednich latach organizowane były darmowe badania ultrasonograficzne dla dzieci, honorowe oddawanie krwi, oraz darmowe konsultacje medyczne i badania mammograficzne dla kobiet. Ofiary zbierane na tace podczas mszy polowych i kwesty przekazywane były dla powodzian lub na remont zabytkowych organów w kościele św. Trójcy w Kołbieli. Organizowana przez nas „Biesiada Polska” w 2011 roku wspomogła Michałka – chore dziecko z zespołem Downa z Fundacji Bardziej Kochani. W tym roku już po raz drugi chcemy pomóc w znacznym stopniu hospicjum dziecięcemu „Promyczek”, które działa przy Fundacji Anielska Przystań, prowadzonej przez ks. Pawła Dobrzyńskiego -mówi Dariusz Sokół.

Jak wyjaśnia,  nie będzie to pierwsza pomoc, jaką przekazano hospicjum.

-Co roku, jako osoby prywatne, staraliśmy się przekonać mieszkańców i nie tylko ich, do przekazania hospicjum 1% z podatku w okresie rozliczeniowym. Osobiście, jako radny gminy Kołbiel, wpłaciłem swoją dietę na konto hospicjum. -dodaje Sokół.

W dniu pikniku zorganizowana zostanie również całodniowa kwesta na placu estradowym, oraz licytacje płyt wykonawców, którzy 15 sierpnia zagoszczą na scenie w Kątach. Wszystko po to, aby każdy z uczestników pikniku mogli wspomóc potrzebujące dzieci, tak ciężko doświadczone przez los, a zebrane środki mogły być przeznaczone na różnego rodzaju zabiegi i konsultacje medyczne.

15 sierpnia w Kątach plejada gwiazd

Tradycyjnie już organizatorzy imprezy zadbali, aby na scenie pojawiły się największe gwiazdy muzyki rozrywkowej i nie tylko. W tym roku publiczność bawić będzie LEMON, oraz znane i lubiane zespoły disco polo: MAXEL, EFFECT, POWER PLAY, CLIVER, JUMP, IMPULS oraz SKALARS. Uczestników imprezy do tańca porwie zapewne WEEKEND z piosenką „Ona tańczy dla mnie” .

Na pytanie, jak udaje się ściągać do Kątów gwiazdy estrady takiego formatu Dariusz Sokół odpowiada:

-Myślę, że jako organizatorzy, nad renomą naszej imprezy pracujemy nieprzerwanie już przez 7 lat. Od początku tak było. Jeszcze jako sołtys z radą sołecką, mając wsparcie młodzieży, nie zrażaliśmy się trudami i uwagami oraz innymi przeciwnościami, wynikającymi z organizacji imprezy. Duże słowa uznania i podziękowania należą się wspierającym nas corocznie w tym społecznie pożytecznym przedsięwzięciu. Warto podziękować staroście otwockiemu, gminnie Kołbiel i osobom prywatnym.

W tym roku mamy nowego patrona- telewizję Polo TV. Z roku na rok staramy się pozyskiwać nowych sponsorów, nie zapominając o stałych, będących z nami od 7 lat. Rosnąca liczba uczestników, pozwala nam określić pozytywnie integrację i zabawę społeczeństwa w naszym rejonie. I co najważniejsze: środki uzyskane podczas imprezy, trafią do dzieci potrzebujących pomocy. Wszystko to sprawia, że muzyczne gwiazdy chętniej i za mniejsze pieniądze chcą uczestniczyć w naszej imprezie -podkreśla Sokół.

1000 lampionów i pokaz ogni sztucznych

Poza muzyką taneczną, jak przystało na Piknik Ludowy, nie zabraknie również folkloru. Na scenie wystąpi młodzieżowy zespół „Kątowiaki” oraz białoruski zespół pieśni i tańca „KALINKA”. Z kolei dla miłośników cygańskiej muzyki zagra „Don Wasyl ” ze swoim zespołem. Będzie również okazja do spotkania się z Grzegorzem Markowskim oraz Dariuszem Kozakiewiczem z zespołu PERFECT. Panowie zlicytują na pikniku swoje płyty.

Tradycyjnie już organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych uczestnikach imprezy, którzy będą mogli się bawić w wesołym miasteczku, czy pojeździć na kucyku.

-Nie zabraknie również stoisk gastronomicznych oraz stoisk z zabawkami i z rękodziełem artystycznym i ludowym. Ponadto specjalnie na tę okazję przygotowujemy pokaz 1000 sztuk lampionów oraz niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju pokaz sztucznych ogni. Na to wszystko już dzisiaj serdecznie zapraszam -zdradza atrakcje i zaprasza główny organizator pikniku Dariusz Sokół.

 Dodaj wydarzenie do naszego kalendarza
BEZPŁATNIE!
Napisz komentarz »