REKLAMA

Aktualności

Maszerowali dla Jezusa

Opublikowano 14 sierpnia 2013, autor: JS.

W czwartek w Garwolinie została przeprowadzona niecodzienna akcja. Do miasta zjechali ludzie z różnych Kościołów chrześcijańskich z całej Polski, aby wspólnie głosić Dobrą Nowinę.

Maszerowali dla Jezusa

Akcję zorganizował Misyjny Obóz Wędrowny.

-Jest to ogólnopolska inicjatywa, w której bierze udział wiele osób z przeróżnych Kościołów, z różnych krańców Polski. Zbieramy się już 19 lat, żeby przemierzać trasy po całym kraju. -opowiada nam pastor Jerzy Przeradowski, koordynator przedsięwzięcia.

W tym roku odbędą się łącznie trzy wakacyjne tury, a podczas drugiej z nich obóz zawitał m.in. do naszego miasta.

-Naszym celem jest wspólne głoszenie Ewangelii, czyli to, co jest najważniejsze dla każdego chrześcijanina -Przeradowski przybliża ideę akcji.

Całość składała się z dwóch odrębnych elementów. Najpierw ulicami miasta przeszedł Marsz dla Jezusa, w którym wzięło udział około 50 osób, także z naszego powiatu.

Druga, najważniejsza część odbyła się na garwolińskim skwerku. Tam z koncertem wystąpiła Krakowska Chrześcijańska Orkiestra Kameralna, zostało wystawione także nawiązujące do Ewangelii przedstawienie teatralne.

Ważnym akcentem spotkania była wspólna modlitwa o uzdrowienie. Co ciekawe, część osób publicznie przyznała, że poczuła się lepiej, a nawet, iż ustąpiły zgłaszane dolegliwości. Happening zakończyło wspólne śpiewanie.

Garwolin był już 24 miastem na trasie tegorocznego obozu, który następnego dnia przeniósł się do Puław.

komentarz »
  1. Siwobrody 14 sierpnia 2013 12:31 - Odpowiedź

    Było super! Pełen boży czad! :-)

Napisz komentarz »