REKLAMA

Aktualności, Ludzie, Łaskarzew

Celinów się integrował

Opublikowano 17 lipca 2013, autor: JS.

Chociaż mieszkańców Celinowa w gminie Łaskarzew jest mniej niż 200. Chociaż nie mają ani remizy, ani domu kultury, to jednak potrafią się zintegrować i zorganizować piknik, jakiego nie powstydziłoby się niejedno miasteczko

Celinów się integrował

Festyn rozpoczął się o godz. 17.00, a skończył około północy. Teren pod lasem udostępnił Kazimierz Czyżewski. Głównymi organizatorami byli radny z Celinowa, sołtys i rada sołecka, ale do przygotowań włączyli się i inni mieszkańcy. Wspólnymi siłami przygotowali posiłki, zakupili napoje, pojawiły się muzyka i oświetlenie, a chętni grali w siatkówkę. Na ognisku można było upiec kiełbaskę, mieszkańcy przygotowali ponadto tradycyjną potrawę duszoną w żeliwnych garnkach, przykrytych gliną. Główną atrakcją był pokaz akcji ratunkowej funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z Garwolina.

-Celem pokazu było przedstawienie, na czym polegają działania strażaków, gdy dojdzie do zdarzenia drogowego -przybliża mł. kpt. Paweł Mućko. Strażacy przygotowali też pianę dla najmłodszych.

 

Godne podziwu – przygotowali festyn wspólnymi siłami

 

Wszystko zaczęło się trzy lata temu od niewielkiej grupy osób, a z roku na rok impreza się rozrasta i przyciąga coraz większą liczbę mieszkańców.

-Pragniemy zintegrować ludzi. Kiedyś 40-50 lat temu ludzie się spotykali, były wspólne żniwa, a teraz każdy gdzieś pracuje, dojeżdża, i ciężko się spotkać -mówi radny Grzegorz Rutkowski.

 

 

-To jest dobra okazja, żeby porozmawiać. Na radach sołeckich pojawia się kilka osób, a tutaj jest szansa na rozmowy o miejscowości -mówi sołtys Marek Rutkowski.

-Chcemy pokazać, że można zrobić coś z niczego -wtóruje mu Jacek Komorniczak z rady sołeckiej.

W Celinowie nie ma remizy, ani domu kultury, więc mieszkańcy muszą sobie radzić w inny sposób, gdy chcą zorganizować festyn. Może jednak tego typu przedsięwzięcia przyczynią się do powstania odpowiedniego budynku.

 

Więcej zdjęć z tej imprezy już w kolejnym wydaniu

Twojego Głosu-gazety powiatu garwolińskiego

  • Celinów się integrował
  • Celinów się integrował
komentarz »
  1. Bożena W 6 sierpnia 2013 09:54 - Odpowiedź

    Wychowałam się w tej małej wiosce ,mieszkam w wielkim mieście ,ale sercem zawsze wracam do Celinowa . W wielu sytuacjach mieszkańcy potrafią się zintegrować i sobie pomagać .Gdyby wszędzie mieszkali tacy ludzie jak w Celinowie świat byłby piękniejszy i pozbawiony anonimowości . PRZYDAŁABY SIĘ REMIZA BYŁOBY SUPER ZAPROSIĆ WSZYSTKICH KTÓRZY SĄ ZWIĄZANI Z CELINOWEM. to dopiero byłaby imprez.

Napisz komentarz »