REKLAMA

Aktualności, Historia, Ludzie

Dziennikarz TG uhonorowany

Opublikowano 17 czerwca 2013, autor: IG.

Medale „Pro Patria” zostały przyznane pięciu osobom oraz Starostwu Powiatowemu w Garwolinie. W gronie zasłużonych znalazł się dziennikarz Twojego Głosu

Dziennikarz TG uhonorowany za działalność

Michał Kurach już blisko dwa lata redaguje dział historii lokalnej w naszym tygodniku. Jego praca i zaangażowanie zostały ostatnio docenione na wysoką skalę.

Medale „Pro Patria” przyznawane są tym, którzy szczególnie zasłużyli się w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość RP. Zasłużonym z terenu naszego powiatu nadano je na wniosek Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Decyzję podpisał sam kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, minister Jan Stanisław Ciechanowski. Wczoraj zaś, podczas Dni Miasta i Powiatu Garwolińskiego, medale wręczył ppłk. Damian Matysiak.

W gronie wybranych znaleźli się: Starostwo Powiatowe w Garwolinie, Jerzy Jarząbek, Przemysław Makulec, Kazimierz Paciorek, Anna Żochowska oraz właśnie Michał Kurach.

 

Medale nadane po raz pierwszy

 

Michał przyznaje, że otrzymanie odznaczenia „Pro Patria” jest dla niego bardzo dużym wyróżnieniem i zaszczytem.

-Jako, że medal został mi przyznany za pracę w Twoim Głosie, chciałbym serdecznie podziękować za cierpliwość i wyrozumiałość całemu zespołowi redakcyjnemu na czele z jego redaktorem naczelnym, a także tym którzy na łamach „Historii lokalnej” chcieli opowiedzieć o przeszłości swoich bliskich -mówi Michał Kurach.

Warto dodać, że odznaczenia „Pro Patria” zostały przyznane w Garwolinie po raz pierwszy.

  • Dziennikarz TG uhonorowany za działalność
komentarz »
  1. fikus 16 lipca 2013 21:34 - Odpowiedź

    Co to za facio ten szczupły na twarzy, pierwszy raz go widze, a w Garwolinie mieszkam pół wieku. Pewnie jakiś kombatant, bo taki wychudzony.

Napisz komentarz »