REKLAMA
950x200

Aktualności

Strażacy zjadą do Górek

Opublikowano 02 maja 2014, autor:

Jak co roku, w pierwszą sobotę maja brać strażacka spotka się w Górkach na wspólnej modlitwie.

1

Tym razem do spotkania w Sanktuarium MB Fatimskiej w Górkach dojdzie 3 maja. Strażacy ochotnicy i zawodowi zbiorą się na błoniach przed sanktuarium około godz. 19.00. O 20.00 w sanktuarium rozpocznie się nabożeństwo fatimskie.

-W tym roku mszę będzie celebrował ks. Stanisław Stefanek, biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej. Przyjedzie także kapelan strażaków województwa mazowieckiego ks. Jerzy Sieńkowski -zapowiada Stefan Gora, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Powiatu Garwolińskiego.

W uroczystościach tradycyjnie wezmą udział poczty sztandarowe, a oprawę muzyczną zapewni orkiestra dęta OSP w Trąbkach.

Głównym organizatorem jest Zarząd Powiatowy Z OSP RP, a współorganizatorami Zarząd Powiatu Garwolińskiego i Komendant Powiatowy PSP w Garwolinie. Gospodarzami, odpowiedzialnymi za kwestie porządkowe i organizacyjne, będą ponownie ochotnicy z Rudy Talubskiej, Taluby i Izdebnika.

-Sympatyków ochotniczego pożarnictwa i wszystkich, którym bliskie są sprawy ochotniczych straży oraz bezpieczeństwa zapraszam na to wyjątkowe spotkanie i wspólną modlitwę -zachęca prezes Gora.

Co roku w tradycyjnym spotkaniu w Górkach uczestniczy 600-700 strażaków.

Napisz komentarz »