REKLAMA
950x200

Aktualności, Atrakcje turystyczne, Historia, Kalendarz wydarzeń, Kultura, Rozrywka

Uroczystości pułkowe przez dwa dni

Opublikowano 07 maja 2013, autor:

Już w najbliższą sobotę i niedzielę w Garwolinie po raz kolejny obchodzone będzie święto 1. Pułku Strzelców Konnych.

1PSK z kolekcji A.Jończyka Święto przemarsz 1_
11 maja 2013 17:00 do 12 maja 2013 17:00

Uroczystości rozpoczną się w sobotę w ZS nr 2 w Garwolinie przy al. Legionów 21. Tam o godzinie 17.00 zobaczyć będzie można program artystyczny w wykonaniu uczniów. Następnie zaplanowano spotkanie z przedstawicielami rodzin związanych z Pułkiem.

 

O godzinie 19.00 natomiast uczestnicy uroczystości przemaszerują przed gmach sądu, gdzie złożą kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym 1. PSK.

 

Pokazy sprawności kawaleryjskiej na Zarzeczu

 

Dalszą część obchodów zaplanowano na niedzielę. O godzinie 10.00 w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ojczyzny i żołnierzy pułku. O 11.30 zaś nastąpi złożenie kwiatów pod kamieniem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz wręczenie odznaczeń.

Kolejne punkty programu odbywać się będą już na terenach rekreacyjnych „Zarzecze”. Tam zobaczyć będzie można pokazy sprawności kawaleryjskiej- między innymi musztrę, zmianę szyków, władanie szablą, strzelanie z karabinów w galopie i skoki przez płonącą słomę.

 

  • Zaproszenie


Dodaj wydarzenie do naszego kalendarza
BEZPŁATNIE!
komentarz »
  1. Arwaa 29 sierpnia 2014 04:15 - Odpowiedź

    Ja mam podobny prlbeom mianowicie jestem już zarejestrowany ale każdego dnia jak prf3buje się zalogować to wyskakuje że hasło nieprawidłowe.I codziennie musze je odzyskiwaćDlaczego tak jest

Napisz komentarz »