REKLAMA
950x200

Aktualności, Kultura, Sobolew

„Obrazy wyobraźnią malowane” nagrodzone

Opublikowano 20 czerwca 2014, autor:

W Domu Kultury w Gończycach 16 czerwca rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Mój widok z okna – obraz wyobraźnią malowany”, organizowany przez Stowarzyszenie „Lepsze Jutro” i Księgarnię „Mądra Sowa”.

IMG_2699

Organizacja Konkursu jest jedną z form działalności Stowarzyszenia. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Sobolew, a jego celami było rozwijanie wrażliwości artystycznej u dzieci i młodzieży, kształtowanie u dzieci poczucia harmonii ze środowiskiem i całą przyrodą oraz zapoznanie uczniów z walorami przyrodniczymi najbliższej okolicy w miejscu zamieszkania.

Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie, ponieważ do konkursu zgłoszono 110 przepięknych, kolorowych prac – mówi Monika Garnek-Owczarczyk Przedstawiciel Stowarzyszenia „Lepsze Jutro” dodając, że – ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Komisja zdecydowała się przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych:

KLASY O-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

I miejsce Julia Piórkowska Publiczna Szkoła Podstawowa w Sokole
II miejsce Julia Rusak Zespół Szkół w Gończycach – Szkoła Podstawowa
III miejsce Karolina Karaś Publiczna Szkoła Podstawowa w Anielowie
Wyróżnienie Weronika Zając Zespół Szkół w Sobolewie – Szkoła Podstawowa
Wyróżnienie Filip Flisek Zespół Szkół w Gończycach – Szkoła Podstawowa

KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

I miejsce Patrycja Pawłowska Zespół Szkół w Sobolewie – Szkoła Podstawowa
II miejsce Maja Kościesza Publiczna Szkoła Podstawowa w Sokole
III miejsce Magdalena Bieńko Publiczna Szkoła Podstawowa w Kaleniu Drugim
Wyróżnienie Aleksandra Gugała Zespół Szkół w Gończycach – Szkoła Podstawowa
Wyróżnienie Wojciech Głowala Publiczna Szkoła Podstawowa w Sokole

GIMNAZJUM

I miejsce Nina Rutkowska Zespół Szkół w Sobolewie – Gimnazjum
II miejsce Monika Żak Zespół Szkół w Gończycach – Gimnazjum
III miejsce Katarzyna Błachnio Zespół Szkół w Sobolewie – Gimnazjum
Wyróżnienie Maretka Ghazaryan Zespół Szkół w Gończycach – Gimnazjum
Wyróżnienie Mateusz Rogulski Zespół Szkół w Sobolewie – Gimnazjum

Dla każdego uczestnika konkursu organizatorzy przygotowali dyplom oraz słodki upominek. Laureaci otrzymali oprócz dyplomu nagrody rzeczowe w postaci książek oraz gadżetów elektronicznych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy. Udział w konkursie dowiódł, że w niekonwencjonalny i kreatywny sposób można pokazać piękno widoku z okna, a uczestnicy wykazali się wspaniałą wyobraźnią.

Przez najbliższy miesiąc prace można oglądać w Domu Kultury w Gończycach.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wsparli organizację konkursu oraz Kierownikowi Domu Kultury w Gończycach za umożliwienie przeprowadzenia uroczystości rozstrzygnięcia konkursu w pomieszczeniach instytucji.

 • IMG_2572
 • IMG_2574
 • IMG_2576
 • IMG_2577
 • IMG_2582
 • IMG_2586
 • IMG_2588
 • IMG_2589
 • IMG_2590
 • IMG_2592
 • IMG_2594
 • IMG_2689
 • IMG_2690
 • IMG_2692
 • IMG_2697
 • IMG_2698
komentarz »
 1. Hazem 29 sierpnia 2014 03:05 - Odpowiedź

  Nie będziemy się kłf3cić o sekundy ale rację mam i tak ja. Mam przed sobą kaaotlg Logan MCV i stoi jak byk 0 – 100 km/h 11.1 sek. Nawet jak miałby 12 to i tak szybciej niż Duster… wszystko jednak rozbija się o to, że Duster jak na dzisiejsze czasy jest konkretnym przymułem. Byłem w Niemczech na robotach i tam miałem do dyspozycji VW Polo 1.2 TSI i po przyjeździe wszystkie auta jakimi tutaj jeżdżę to muły. Naprawdę spore przyśpieszenie daje dużo frajdy podczas jazdy w mieście. 13-14 sekund to tempo skody Favorit. Taka niestety prawda… takich aut niedługo nikt nie będzie chciał jak pojeździ czymś szybszym… Proponuję czytać ze zrozumieniem + ewentualnie w razie wątpliwości sprawdzić sobie dane technicze w cennikach lub/i kaaotlgach na dacia.pl. Otf3ż podstawowy Duster, czyli 4 2 i z silnikiem 1.6 16V, ma 11,8s do setki (o tym pisalem w poprzednim poście), a MCV2 (oczywiście niepodstawowy) z 0.9TCe, jak wiemy, ma 11,1s. Czyli oba nie mąją się czego wstydzic. Ale skoro już wspomniałeś o przymułach i tempie Skody Favorit, to ciekaw jestem, co powiesz na przyspieszenia do setki MCVki2 z podstawowym silnikiem 1.2 16V75KM oraz z 1.5dCi75KM, ktf3re wynoszą odpowiednio 14,5s i 14,6s. I jakoś ludzie licznie łykają te silniki. Co oczywiście nie zmienia tego, że w dzisiejszych czasach takie przyspieszenia są żenujące. Co do nieprawdziwości silnikf3w 3 cylindrowych to wiedz, że BMW eksperymentuje nad takimi jednostkami… ciekawe czy o nich rf3wnież powiesz że są niesolidne… Powiem, ze wspf3łczesnej i przyszłej konstrukcji silniki BMW (i innych marek rf3wnież) na pewno są/będą znacznie mniej solidne niż te, ktf3re weszły do produkcji w końcf3wce lat 90-tych. Generalnie resursy silnikf3w sa niestety coraz krf3tsze a downsizing niestety wciąż postępuje i na 3-ech cylindrach się nie skończy

Napisz komentarz »