REKLAMA

Aktualności, Nasi najmłodsi mieszkańcy, Samorząd, Wilga, Z gmin, Z życia szkół

Przedszkole w nowym miejscu

Opublikowano 24 kwietnia 2017, autor: Iga Wojtalewicz

Niebawem rozpoczną się prace, związane z przebudową Publicznej Szkoły Podstawowej w Wildze. Budynek zostanie zaadaptowany na cele przedszkola i kuchni.

Do placówki przy ul. Szpaka uczęszcza obecnie około 50 dzieci. Grupy liczą średnio 14-16 osób. Od września przedszkole przeniesione zostanie natomiast do budynku szkoły w Wildze przy ul. Mickiewicza. Tam utworzonych zostanie bowiem 100 miejsc.

Gmina musi zapewnić opiekę przedszkolną dzieciom w wieku od 3. roku życia. Jest to nasz obowiązek, jednak w dotychczasowym miejscu nie było takiej możliwości -mówi nam Robert Chychłowski, pełniący obowiązki wójta gminy Wilga.

Myślę, że w tej chwili sytuacja się zmieni -dodaje włodarz.

Według kosztorysu, roboty związane z przebudową budynku wyniosą ponad 1 mln zł.

Nie planujemy dobudowy. Prace polegać będą na zaadoptowaniu istniejących pomieszczeń. Powstaną sale zajęć i kuchnia -informuje wójt.

„Wykonawca pilnie poszukiwany”

Przetarg, który wyłoni wykonawcę inwestycji, został ogłoszony już 7 kwietnia. Oferty natomiast można było składać do 25 kwietnia. Przy ich ocenie kluczowe będą cena (60%) i gwarancja (40%). Wszystko sfinansowane zostanie ze środków własnych samorządu.

W tym przypadku nie było możliwości znalezienia zewnętrznego źródła finansowania. Jedynie drobne elementy będziemy starali się sfinansować środkami zewnętrznymi, ale nie będą to duże pieniądze -przyznaje Robert Chychłowski.

Dodatkowo powstanie plac zabaw dla dzieci, ścieżka sensoryczna i nasadzenia roślin.

Projekt na zieleń do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska został złożony zarówno na część szkolną, jak i przedszkolną. Tu otrzymać możemy 90-procentowe wsparcie -kończy Chychłowski.

 

Placówka, mieszcząca się przy ulicy Mickiewicza w Wildze, zostanie przebudowana na cele przedszkola.

komentarze »
  1. mysia 31 maja 2017 14:22 - Odpowiedź

    Beznadzieja … nie będzie przedszkola i nie będzie szkoły . Brawo pani Zagrodzka , która zaakceptowała ten plan że wszystko jej się zmieści… porażka

  2. Renata 2 czerwca 2017 23:02 - Odpowiedź

    Dlaczego specjalista od projektów unijnych w/ce wójt nie złożył wniosku na przedszkole? Termin składania minął 30.04.2017 r. RPO WM 10.1.4 Edukacja przedszkolna.
    50 nowych miejsc w przedszkolu, mógł otrzymać bardzo duże dofinansowanie. Ale po co się starać… Pensja i tak leci. Po co ktoś w Urzędzie ma dodatkowo pracować. Gmina Wilga widocznie to bogata Gmina. Nawet nie próbują otrzymać środków. Bogatemu wolno wszystko. Przykre, ale prawdziwe. Myślę, że poprzedni Wójt nie pozwoliłby na coś takiego, w/ce Wójtowi.

Napisz komentarz »