Aktualności

Szpital poza „złotą setką”

Opublikowano 25 listopada 2013, autor: JS.

Garwoliński SPZOZ otrzymał najwięcej punktów w swojej historii w prestiżowym rankingu Rzeczpospolitej i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Mimo to nie udało mu się obronić 85. miejsca z ubiegłego roku.

W Polsce jest około 700 szpitali, z czego w tym roku ocenie rankingu poddało się 256 placówek. SPZOZ Garwolin startował po raz czwarty. W zestawieniu zabiegowych szpitali publicznych wielospecjalistycznych i onkologicznych najpierw był na 164. miejscu, następnie na 115., a w ubiegłym roku na 85. W najnowszym rankingu szpital zajął 106 lokatę.

-Ze „złotej setki” rzeczywiście wypadliśmy, ale drugą, dużo lepszą informacją jest ta, że uzyskaliśmy rekordową liczbę punktów. Jest to nasz najlepszy wynik w historii -podkreśla dyrektor Krzysztof Żochowski.

-Natomiast nasza konkurencja otrzymała jeszcze więcej i nas wyprzedziła -maszerowali po prostu szybciej -kontynuuje.

Tak, czy inaczej, dyrektor jest bardzo zadowolony z wyniku.  Zauważa też, że nie chodzi o to, żeby być w tej setce, choć to jest ogromne wyróżnienie.

-To, co jest istotą tego rankingu, czyli poprawa jakości pracy, nastąpiła -zaznacza.

Dodaje, że badanie jest prowadzone przez profesjonalną i wyspecjalizowaną jednostkę i oparte na obiektywnych kryteriach dla całej Polski.

Jak przybliża pełnomocnik ds. jakości w SPZOZ Anna Żochowska, w większości badanych obszarów szpital utrzymał się na podobnym poziomie. Większą, niż w ubiegłym roku, liczbę punktów, placówka otrzymała w systemach informatycznych i diagnostyce.

-Pracujemy nad jakością i staramy się, aby była coraz wyższa. To odzwierciedla się w rankingach -uważa Żochowska.

Ogólnie szpital zdobył 720 punktów na 1000 możliwych. Do „złotej setki” zabrakło mu 5 pkt. Dla porównania zwycięzca -Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie Sp. z o.o. -otrzymał 910 pkt.

komentarz »
  1. duda 4 stycznia 2018 21:04 - Odpowiedź

    Nomen omen to samo nazwisko z dyrektorem, ludzie z garwolina gdzie wy jesteście
    w żochowskim lesie

Napisz komentarz »