REKLAMA

Aktualności

Seniorzy wnioskują o zniżki

Opublikowano 09 kwietnia 2017, autor: Marta Kalinowska

-Naszym głównym zadaniem jest wyciągnięcie ludzi starszych z domu. Uważam, że się to udaje -mówi Andrzej Ciosek, sekretarz Miejskiej Rady Seniorów.

Sprawozdanie z działalności powołanej uchwałą z grudnia 2015 roku Miejskiej Rady Seniorów było jednym z punktów marcowej sesji rady miasta w Garwolinie. Poza obligatoryjnymi zadaniami takimi jak powołanie przewodniczącego, wiceprzewodniczącej i sekretarza, współpraca z władzami miasta i działającymi w mieście organizacjami czy przyjęcie uchwały ws. planu pracy rady, radni skoncentrowali się na działalności społecznej.

-Naszym priorytetem jest stworzenie osobom starszym słonecznej jesieni życia. Chcemy wyciągnąć ich z domu, aby współtworzyli z nami wspólnotę seniorów w mieście –mówi Andrzej Ciosek.

Na tym będziemy bazować i budować naszą przyszłą działalność -dodaje.

Co tydzień spotykają się w „Garwolance”

Aby zaktywizować seniorów radni zaczęli organizować liczne spotkania, imprezy i wycieczki. Rada przyczyniła się także do utworzenia Klubu Seniora, którego siedziba mieści się w sali konferencyjnej miejskiej pływalni. Klub jest miejscem, gdzie starsi mieszkańcy Garwolina mogą się spotkać, porozmawiać, zagrać w gry logiczne czy wysłuchać prelekcji zapraszanych do „Garwolanki” osób.

-Udało nam się to. Przychodzi do nas coraz więcej osób, coraz więcej mieszkańców jednoczy się z nami. Te nasze spotkania środowe są wspaniałe, dają nam to, co jest potrzebne ludziom – kontakt z rówieśnikiem -mówi A. Ciosek.

Jak dodaje, w przyszłości klub chce organizować spotkania z lokalnymi artystami.

Chcemy, żeby pokazali co robią, jak to robią i być może żeby zarazili innych seniorów tą swoją pasją -dodaje.

Miejskie obchody raz do roku

Wśród planów Miejskiej Rady Seniorów jest także organizacja obchodów przypadającego na 14 listopada Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Z tej okazji w Garwolinie miałaby być organizowana okolicznościowa akademia połączona ze spotkaniem seniorów z terenu całego miasta. Radni rozważają także wprowadzenie tzw. Karty Seniora, która przysługiwałaby mieszkańcom Garwolina powyżej 60 roku życia. Jej posiadacz mógłby korzystać ze zniżek m.in. w Centrum Sportu i Kultury oraz w instytucjach usługowych, które chciałyby współpracować z MRS.

Szczegółowe plany działalności rady zostaną wypracowane na sesji, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja. W posiedzeniu udział wezmą także przedstawiciele władz i rady miasta.

O dotychczasowej działalności i planach Miejskiej Rady Seniorów opowiedział sekretarz MRS, Andrzej Ciosek.

komentarze »
 1. cioska 12 kwietnia 2017 01:36 - Odpowiedź

  ten Pan nie wie już chyba CO ROBI

  Niech jeszcze założy koronę i będzie konkurencją dla dyrektora SP ZOZ garwolin
  – ludzie czy wy to widzicie jakich wałów z was robią?//

  ?

 2. Bozenka 14 kwietnia 2017 10:58 - Odpowiedź

  PANU CIOSKOWI COS SIE POMIESZAŁO.! OPOWIADAŁ O DZIAŁANIU UNIWERKU III,WIEKU, KTÓRY TO POD SZYLDEM RADY SENIORÓW DZIAŁA W LOKALU PRZEZNACZONYM NA KLUB SENIORA DLA MIESZKANCÓW MIASTA GARWOLIN.
  NIEŁADNIE TAKIE BAJKI OPOWIADAC PANIE CIOSEK

 3. Tereska 14 kwietnia 2017 11:11 - Odpowiedź

  Czytając ten komentarz pytamy kto dał prawo włodarzom miasta Garwolin sponsorować stowarzyszenie uniwersytet III wieku poprzez wynajem i uzywanie lokalu za darmo?Uniwersytet III wieku skupia ludzi z powiatu a nie tylko z miasta Garwolin???.

 4. korba 15 kwietnia 2017 19:41 - Odpowiedź

  panie Ciosek pan przeciez był przeciw, nieładnie czyjeś pomysły przywłaszczac SOBIE. Ale cóz to natura III WIEKU tego zapszanskiego postkomunistycznego stowarzyszenia!!!!!

 5. Wiesław 16 maja 2017 20:30 - Odpowiedź

  Towarzyszu Ciosek, jak byście referowali sprawozdanie na posiedzeniu egzekutywy Podstawowej Organizacji Partyjnej PZPR. Te czasy już minęły Towarzyszu.

Napisz komentarz »