Aktualności, Sport

Wszyscy w punktowanej szesnastce

Opublikowano 20 marca 2015, autor: łs.

Sześć punktów do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży zdobyli lekkoatleci garwolińskiej Wilgi, którzy wystąpili w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

W Piasecznie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych w biegach na przełaj. Organizatorem zawodów był WMOZLA w Warszawie i KS Kondycja Piaseczno. W imprezie wzięło udział około 200 uczestników z 20 klubów z województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

Biegi odbyły się na trudnej, górzystej, a zarazem piaszczystej trasie. Sportowym zmaganiom towarzyszyła deszczowa pogoda, która potęgowała wrażenie przenikliwego zimna.

Dla młodzików był to ważny start, gdyż walczyli oni o punkty do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. W tej kategorii (rocznik 2000 – 2001) wystąpiła szóstka młodych biegaczy Wilgi, którzy dopiero zaczynają karierę lekkoatletyczną. Wszyscy podopieczni Stanisława Buszty spisali się na miarę swoich możliwości i zapunktowali, gdyż znaleźli się w czołowej szesnastce. Ósme miejsca w swoich biegach zajęli: Natalia Przybysz (1500m), Klaudia Gałązka (2500m) i Michał Kałaska (1500m). Dziewiąta była Karolina Mika (1500m), dziesiąty Paweł Mikulski (1500m), a na dwunastej lokacie w biegu na 3000 metrów uplasował się Arkadiusz Barcikowski. Garwoliński klub z dorobkiem sześciu punktów, został sklasyfikowany ex aequo na 7-10 miejscu. Zwycięstwo w tej klasyfikacji odniósł ULKS Jedlińsk, którego reprezentanci zdobyli dziesięć punktów.

Katarzyna Szczegot z brązowym medalem

W kategorii juniorek młodszych bardzo dobry występ zanotowała Katarzyna Szczegot. 16-letnia zawodniczka w biegu na 1500 metrów zdobyła brązowy medal Otwartych Mistrzostw Mazowsza. Wśród juniorów rywalizujących na dwa razy dłuższym dystansie, tuż za podium uplasował się Mateusz Kondej. W biegu na 2000 metrów juniorów młodszych wystąpili: Bartosz Przybysz oraz Kamil Lada. Reprezentanci Wilgi zajęli odpowiednio ósme i czternaste miejsce.

-Dla starszej grupy te zawody były sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w biegach na przełaj, które odbędą się w Iławie -podkreśla trener sekcji lekkoatletycznej GKS-u, Stanisław Buszta.