Aktualności, Kultura

Tanecznie powalczą o Garwolin

Opublikowano 23 stycznia 2015, autor: MK.

We wrześniu po raz pierwszy w naszym powiecie zorganizowany zostanie Ogólnopolski Turniej Tańca „Krüger&Matz-Bitwa o Garwolin”. Impreza skierowana jest do wszystkich pasjonatów tańca.

Tanecznie powalczą o Garwolin

Inicjatorem wydarzenia jest Dawid Szeląg, laureat konkursu marki Kruger&Matz „It`s your life, just take it” i jednocześnie współwłaściciel szkoły tańca „Street Dance Studio”.

 

 

 

 

-Wraz z moją żoną w pełni poświęcamy się pracy z młodzieżą. Organizujemy warsztaty, ferie zimowe i obozy letnie, na których gościmy taneczne sławy z całego świata. Co roku, pod koniec czerwca, przygotowujemy także pokazy chcąc zarazić mieszkańców naszą pasją. Organizacja zawodów to kolejny krok, by promować aktywność ruchową, jaką jest taniec -tłumaczy Dawid Szeląg.

Impreza zaplanowana jest na 19 i 20 września 2015 roku. W trakcie jej trwania odbędą się taneczne bitwy w stylach: popping, hip hop dance, locking oraz w kategorii-niespodziance. Ponadto na wspomniany weekend organizatorzy zaplanowali warsztaty taneczne oraz panele dyskusyjne. Poza tancerzami z Polski na scenie wystąpią także artyści z Białorusi, Czech, Niemiec i Litwy.

 

O turnieju ma usłyszeć cała Polska

 

Jak zapowiada laureat konkursu „It`s your life, just take it”, „Bitwa o Garwolin” będzie profesjonalnym turniejem tańca mogącym konkurować z największymi tego typu imprezami w Polsce organizowanymi między innymi w Pile, Łomży, Ostrołęce, Kętrzynie, Gdańsku czy w Krakowie. Poczynania tancerzy oceniane będą przez zagranicznych jurorów, miedzy innymi z USA, Anglii i Białorusi.

-Tancerze na pewno mogą spodziewać się pozytywnej atmosfery, kontaktu z tancerzami z Polski i z Europy, warsztatów z sędziami turnieju, dobrego after party z soboty na niedzielę oraz konkretnych nagród finansowych dla zdobywców podium -dodaje organizator. Poza nagrodami pieniężnymi dla uczestników turnieju przewidziano także nagrody rzeczowe, puchary oraz dyplomy.

Turniej będzie nie tylko szansą dla tancerzy na zdobycie nowych kontaktów i zawalczenie o cenne nagrody, ale także ciekawym widowiskiem dla mieszkańców Garwolina i okolic. Każdy z widzów będzie mógł kibicować poszczególnym uczestnikom, uczestniczyć w transferze niesamowitej energii jaką wyzwala taniec, a także obejrzeć pokazy profesjonalnych tancerzy.

-Pragniemy, aby to wydarzenie zagościło w Garwolinie na stałe i odbijało się szerokim echem w całej Polsce. Dzięki niemu na pewno wiele osób dowie się, jak fajnym i przyjaznym miastem jest Garwolin -podsumowuje Dawid Szeląg.

Głównym sponsorem I Ogólnopolskiego Turnieju Tańca „Krüger&Matz – Bitwa o Garwolin” jest marka Kruger&Matz. Impreza zostanie zorganizowana w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

komentarz »
  1. Wanda 27 marca 2015 10:32 - Odpowiedź

    Piękna inicjatywa, brawo Dawid :-)

Napisz komentarz »