Aktualności

Zmieniła się szefowa garwolińskiej prokuratury

Opublikowano 24 marca 2015, autor: JS.

Od początku marca obowiązki Prokuratora Rejonowego w Garwolinie pełni Anna Makarewicz-Poszytek.

Zmieniła się szefowa garwolińskiej prokuratury

Nominację na Prokuratora Rejonowego w Garwolinie Anna Makarewicz-Poszytek otrzymała z dniem 1 marca. Dotychczasowa szefowa garwolińskiej placówki Barbara Sobotka przejęła obowiązki Prokuratora Rejonowego w Siedlcach.

A. Makarewicz-Poszytek zapowiada, że zamierza kontynuować drogę, którą prowadziła jej poprzedniczka.

-Jest to ściganie przestępstw wszystkich kategorii. Dużo jest przestępstw narkotykowych, więc na to zwracamy szczególną uwagę -mówi.

Uważa, że garwolińska prokuratura jest bardzo dobra i nie ma konieczności wprowadzania żadnych większych zmian.

Anna Makarewicz-Poszytek jest rodowitą garwolanką. Tu chodziła do szkoły podstawowej i średniej. Na Uniwersytecie Warszawskim ukończyła prawo. W Prokuraturze Rejonowej w Mińsku Mazowieckim najpierw pełniła funkcję aplikanta, a następnie asesora. Od 1 listopada 2003 roku pracowała na stanowisku prokuratora Prokuratury Rejonowej w Garwolinie. Od 1 października 2006 roku pełniła obowiązki Zastępcy Prokuratora Rejonowego.

Prokuratora Rejonowego powołuje Prokurator Generalny, na wniosek Prokuratora Okręgowego i po uzyskaniu opinii Zgromadzenia Prokuratorów w Prokuraturze Apelacyjnej. Zostaje on nominowany na cztery lata, z możliwością przedłużenia kadencji. Poprzedni Prokurator Rejonowy w Garwolinie pełnił swoją funkcję przez osiem lat.

komentarz »
  1. witz 24 marca 2015 10:02 - Odpowiedź

    Szkoda, że nie rzeczniczka praw konsumenta

Napisz komentarz »