Aktualności, Z życia szkół

Zapoznali się z ofertą wyższych uczelni

Opublikowano 19 marca 2015, autor: MK.

Po raz kolejny uczniowie szkół z terenu powiatu garwolińskiego wzięli udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych.Wtorkowa inicjatywa, były dwunastą odsłoną skierowanego do maturzystów przedsięwzięcia.

Zapoznali się z ofertą wyższych uczelni

Targi organizowane są w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Garwolinie od 2004 roku. Corocznie na sali gimnastycznej rozstawiane są stoiska wyższych uczelni, które prezentując swoje oferty zachęcają maturzystów do kontynuacji nauki w ich murach. Podczas tegorocznej edycji do „ekonomika” przyjechali przedstawiciele szkół wyższych między innymi z Warszawy, Siedlec, Otwocka i Lublina. Łącznie swoje oferty zaprezentowało 20 placówek, wśród których zdecydowaną większość stanowiły te, które przyjeżdżają do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 od kilku lat. Po raz pierwszy w „ekonomiku” zaprezentowała się natomiast Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

-Zaprosiliśmy te szkoły, którymi zainteresowani są nasi uczniowie. Głównie są to uczelnie oferujące takie kierunki jak pedagogika czy psychologia  -tłumaczy organizatorka targów Agnieszka Karwowska, doradca zawodowy ZSP nr 1.

Niemal przez dwie godziny uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkół, porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych placówek oraz przejrzeć specjalnie przygotowane ulotki i biuletyny.

-Staramy się, żeby młodzież miała możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną. Zależy mi na tym, żeby moi uczniowie świadomie podjęli decyzję o dalszych kierunkach kształcenia. Takie targi w tym pomagają -podsumowuje Karwowska.

Napisz komentarz »