Aktualności, Borowie, Garwolin, Górzno, Maciejowice, Miastków Kościelny, Parysów, Pilawa, Sobolew, Sport, Trojanów, Wilga, Żelechów, Łaskarzew

Piłkarskie zmagania samorządowców

Opublikowano 09 marca 2015, autor: łs.

Radni z Miastkowa Kościelnego wygrali Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego. W finale, po rzutach karnych, pokonali samorządowców z Pilawy.

Piłkarskie zmagania samorządowców

Już po raz piętnasty odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego. W hali sportowej przy ulicy Żwirki i Wigury o to trofeum powalczyło osiem zespołów reprezentujących samorządy gmin: Borowie, Górzno, Łaskarzew, Miastków Kościelny, Pilawa, Sobolew, Żelechów oraz drużyna Starostwa Powiatowego w Garwolinie.

 

Po zaciętej rywalizacji w dwóch grupach wyłoniono najlepszą czwórkę, która stoczyła pojedynki półfinałowe. W pierwszym z nich radni z Pilawy, którzy wygrali swoją grupę zmierzyli się ze Starostwem Powiatowym. Jedyna bramka w tym meczu wpadła na półtorej minuty przed końcem. Autorem tego trafienia był Rober Rokicki, który celnie uderzając z rzutu wolnego, wprowadził zespół z Pilawy do finału. W drugim spotkaniu tej fazy, drużyna z Miastkowa Kościelnego po rzutach karnych pokonała samorządowców z Borowia. W pojedynku decydującym o tym, który z zespołów uplasuje się na najniższym stopniu, lepsze okazało się Starostwo Powiatowe.

W finale niezwykle zacięty bój stoczyły zespoły reprezentujące samorządy gmin z Miastkowa Kościelnego i Pilawy. Po upływie regulaminowego czasu gry na tablicy wyników widniał rezultat 2:2. W tej sytuacji zwycięzcę piłkarskich zmagań wyłonił konkurs rzutów karnych. Więcej spokoju przy ich wykonywaniu zachowali radni z Miastkowa Kościelnego. Mimo to nagrody indywidualne zgarnęli zawodnicy z Pilawy. Królem strzelców został Robert Rokicki, a najlepszym bramkarzem wybrano Andrzeja Kępkę.

Halowy Turniej Piłki Nożnej rozpoczął cykl imprez przygotowanych przez Powiat Garwoliński z okazji jubileuszu ćwierćwiecza odrodzonego polskiego samorządu. Kolejną dyscypliną, w której zmierzą się drużyny samorządowców będzie siatkówka.

komentarz »
  1. zniesmaczony 14 marca 2015 12:45 - Odpowiedź

    Dlaczego nie podajecie źródła informacji. Nie jest to pierwszy przypadek w waszym wydaniu. Przedstawiciela pisma nie było na rozgrywkach a zdjęcie jest poglądowe. Powoływanie się na inne źródła informacji jest ogólnie przyjęte i nie ma się czego wstydzić, chyba, że w waszym przypadku inaczej liczona jest wierszówka.

Napisz komentarz »