Aktualności, Garwolin

Jest szansa na nowy wóz bojowy

Opublikowano 06 marca 2015, autor: Jarosław

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rębkowie spotkali się, aby podsumować ubiegły rok i zatwierdzić plany na rok obecny. Okazuje się, że jednostka po raz kolejny była najaktywniejsza w całej gminie.

Pozyskają nowy samochód?

W ubiegłym roku strażacy z Rębkowa wyjeżdżali do różnych zdarzeń aż 20 razy – to najwięcej z całej gminy Garwolin.

-Ani razu nie odmówiliście wyjazdu. Ile razy byliście potrzebni, tyle razy wyjeżdżaliście -podkreślił starszy brygadier Dariusz Sadkowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

W ubiegłym roku druhom udało się między innymi zakupić radiotelefon oraz elementy umundurowania. Za pieniądze z Komendy Powiatowej PSP (5,4 tysiąca złotych) zakupiono dwie latarki, dwa akumulatory, radiotelefon, węże i zabezpieczenie poduszki powietrznej kierowcy. Otrzymano ponadto aparat tlenowy. Niestety, mimo planów, nie pozyskano nowego samochodu.

Za fundusze własne między innymi wycyklinowano i polakierowano podłogę w sali weselnej, odnowiono elementy drewniane zadaszenia na zewnątrz budynku, zamontowano nowy zlew w kuchni, umyto elewację na zewnątrz budynku murowanego, wyremontowano korytarz przy głównym wejściu oraz wykonano sufit w ganku budynku drewnianego. Na koniec roku stan środków finansowych wyniósł blisko 23,5 tysiąca złotych.

Strażacy zorganizowali ponadto wycieczkę do Zakopanego, bal sylwestrowy, brali udział w uroczystościach kościelnych, pomogli w organizacji Dnia Dziecka w Górkach. Warto dodać, że Sportowcem 2014 Roku Powiatu Garwolińskiego został członek OSP Rębków Łukasz Świesiulski.

-Moim zdaniem wasza jednostka jest najlepiej prowadzoną w naszej gminie -pochwalił druhów prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Garwolinie Tomasz Łysiak.

 

W swoim gronie mają laureata naszego plebiscytu

 

Wśród planów na obecny rok są: wyłożenie sufitu styropianem i położenie na niego tynku w świetlicy i małym korytarzu, odnowienie pomieszczenia kuchennego, udoskonalenie wentylatora w kuchni, wymiana grzejników w garażu samochodu Star i wymiana pieca gazowego, częściowa naprawa posadzki w garażu Stara, naprawa elementów skorodowanych Stara, zamontowanie żaluzji w ścianie bocznej samochodu Gazella, zamontowanie lampy oświetleniowej na placu przed strażnicą. W zamierzeniach jest ponadto zakup elementów umundurowania, pilarki do betonu i stali, węży, lizaka podświetlanego i sygnalizatora bezruchu.

Po wnioskach członków straży do planów dodano pozyskanie samochodu bojowego średniego, zakup umundurowania dla kobiet oraz modernizację monitoringu.

Zdecydowaną większością głosów udzielono zarządowi absolutorium za ubiegły rok oraz zatwierdzono plany na obecny. Do grona OSP przyjęto także pięcioro nowych członków.

Napisz komentarz »