Aktualności, Maciejowice, Sport

Sportowe ferie w Maciejowicach

Opublikowano 03 lutego 2015, autor: łs.

Podczas dwóch tygodni ferii w hali sportowej w Maciejowicach odbywały się turnieje, podczas których miejscowa młodzież walczyła o medale.

Sportowe ferie w Maciejowicach

Klub MRKS Wisła organizując zimowisko zadbał o to, by młodzież z gminy Maciejowice nie nudziła się w ferie. Przez dwa tygodnie w hali sportowej, uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum mierzyli się w kilku dyscyplinach.

 

O medale walczono w trzech grach zespołowych: piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka oraz zawodach indywidualnych: tenis stołowy, badminton, test sprawnościowy – policyjny tor przeszkód, a także poszukiwano największego talentu piłkarskiego.

W turnieju siatkówki, który odbył się w pierwszym dniu ferii, triumfował zespół dziewcząt, w składzie: Wiktoria Staręga, Monika Fijołek i Joanna Paziewska. W piłkarskiej rywalizacji najlepsze okazały się Czerwone Diabły. W szczypiorniaku nie miały sobie równych Podziemne Ziomki. Drugą lokatę zajął złożony z dziewcząt Atom Czarnobyl, a trzecie Czerwone Diabły. Pierwszą dyscypliną indywidualną, w której rywalizowano był tenis stołowy. W zmaganiach uczniów ze szkoły podstawowej, pierwsze miejsce zajął Maciej Baran, drugie Dominik Filipowicz, a trzecie Kacper Grzybowski. Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Alan Zygan. Srebrny medal zdobył Jakub Kalbarczyk, a brązowy jego brat Damian. Wielkim zainteresowaniem cieszył się turniej badmintona. W turnieju chłopców ze szkoły podstawowej, na najwyższym stopniu podium stanął Maciej Baran. Kolejne lokaty na pudle zajęli: Dominik Filipowicz i Mateusz Jurek. W rywalizacji dziewcząt najlepsza okazała się Joanna Paziewska. Drugie miejsce przypadło Monice Fijołek, a trzecie Aleksandrze Michałek.

W turnieju gimnazjalistów, podobnie jak w tenisie stołowym po złoto sięgnął Alan Zygan. Srebro zdobył Szymon Gazda, a brąz Agata Czerwińska. Najlepsze wyniki w policyjnym torze przeszkód uzyskali: Dominik Filipowicz, Szymon Gazda i Patrycja Mańkowska. Największe umiejętności piłkarskie zaprezentował Jakub Zieliński. Medale najlepszym zawodnikom wręczyli: prezes MRKS Wisła Jerzy Korda oraz opiekun hali Katarzyna Marchewka.

Napisz komentarz »