Aktualności

Wybudują szatnie przy stadionie

Opublikowano 26 stycznia 2015, autor: Iga Wojtalewicz

1,5 miliona złotych – tyle według kosztorysu zapłaci Garwolin za wybudowanie obiektu sanitarno-szatniowego. Co ważne, w stanie surowym budynek ma zostać wzniesiony jeszcze w tym roku.

Wybudują szatnie przy stadionie

Koncepcji było cztery. Przewidywały one remont istniejącego budynku wraz z adaptacją hotelu na szatnie, zburzenie istniejącego obiektu i wzniesienie w tym miejscu nowego, budowę budynku w istniejących trybunach bądź też uznaną za odpowiednią, budowę od podstaw za boiskiem od strony rzeki.

 

-Na ten temat przeprowadzonych było szereg dyskusji wśród działaczy sportowych, zarządu i przedstawicieli Centrum Sportu i Kultury -mówi Witold Trzmielewski z CSiK.

 

Jest koncepcja

 

Na parterze i poddaszu znajdować się będzie pięć małych szatni ze wspólnymi węzłami sanitarnymi, ale odrębnymi wejściami, szatnia z zapleczem, tablicą do konsultacji trenera, magazyn na sprzęt sportowy z wyjściem zewnętrznym, garaż na dwa większe samochody, kotłownia, warsztat konserwatorów, zaplecze socjalne, powiększone WC dla niepełnosprawnych, klatka schodowa, mniejsza szatnia, szatnia dla sędziego, pomieszczenie biurowe i sala konferencyjna. Do tej pory, oprócz stworzenia koncepcji, wyłoniono projektanta, którym został „Mały Domek”.

 

24 tys. zł netto za projekt

 

-W związku z tym, że cały obiekt stadionu miejskiego znajduje się na terenach zalewowych, projektant w imieniu inwestora wystąpił do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej z wnioskiem o wydanie zgody na usytuowanie budynku przy rzece -wyjaśnia Trzmielewski.

Dodatkowo należało złożyć wniosek o wydanie decyzji celu publicznego.

Projekt, za kwotę 24 tysiące złotych netto gotowy będzie do końca czerwca. Miesiąc później przewiduje się uzyskanie pozwolenia na budowę, aby w sierpniu móc ogłosić przetarg i wybrać wykonawcę inwestycji.

W tym roku zakończony zostanie stan surowy, a w 2016 uzyskane pozwolenie na użytkowanie. W 2017 natomiast zapłacona będzie ostatnia rata.

Łączny szacunkowy koszt to około 1,5 miliona złotych.

Napisz komentarz »