REKLAMA
950x200

Aktualności, Garwolin, Z życia szkół

Coraz więcej miejsc w przedszkolach

Opublikowano 03 września 2014, autor: MK.

Tylko 82 dzieci zostało nieprzyjętych do garwolińskich przedszkoli w rozpoczętym roku szkolnym. Naukę 1 września rozpoczęło 707 przedszkolaków.

Coraz więcej miejsc w przedszkolach

Do funkcjonujących na terenie miasta przedszkoli złożono łącznie 789 podań. 90% z nich zostało rozpatrzonych pozytywnie, 82 – negatywnie. W gronie nieprzyjętych do placówek przedszkolaków znalazło się 62 z terenu miasta. Pozostali nieprzyjęci byli mieszkańcami okolicznych miast i gmin.

 

 

 

Największy wpływ na mniejszą liczbę dzieci nieprzyjętych do przedszkoli miał niż demograficzny (dla porównania – w ubiegłym roku do garwolińskich placówek wpłynęło aż 960 podań). Jak tłumaczy Jadwiga Mańkowska, kierownik wydziału oświatowo-społecznego i spraw obywatelskich garwolińskiego magistratu, nie bez znaczenia było także uruchomienie kolejnego oddziału dla przedszkolaków.

-Do tej pory mieliśmy 675 miejsc w przedszkolach. W bieżącym roku powstał kolejny oddział w Publicznym Przedszkolu nr 6, dzięki czemu liczba miejsc wzrosła do 700 -tłumaczy Mańkowska.

Garwolińskie przedszkola zdążyły także z przygotowaniami do przyjęcia maluchów. W niektórych z nich przeprowadzono wakacyjne remonty. Największe miały miejsce w Publicznym Przedszkolu nr 8, gdzie wyremontowano trzy sale zajęciowe, korytarz oraz wymieniono oświetlenie.

W kuchni Publicznego Przedszkola numer 2 została natomiast położona terakota (placówka przy Al. Legionów) oraz wykonane zadaszenie nad schodami wejściowymi (przy ul. Lubelskiej). Kuchnia pomalowana została również w Publicznym Przedszkolu nr 1.

Napisz komentarz »