REKLAMA
950x200

Aktualności, Z życia szkół

Opuścili szkolne mury

Opublikowano 29 czerwca 2014, autor: MK.

Po uroczystych pożegnaniach szkół przez maturzystów, nadszedł czas na opuszczenie murów szkolnych przez szóstoklasistów i gimnazjalistów. W ubiegły wtorek i środę zakończenie roku szkolnego świętowali między innymi uczniowie ZS nr 5 w Garwolinie.

Opuścili szkolne mury

Odchodzących z placówki uczniów żegnali nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni na uroczystość goście na czele z burmistrzem Tadeuszem Mikulskim.

 

 

 

 

-Żeby wasze marzenia mogły się spełnić, musicie wybrać takie szkoły, które będą zgodne z waszymi zainteresowaniami, by móc realizować się w życiu. Człowiek nie uczy się dla nauczycieli, dla szkoły czy dla rodziców, ale dla siebie, by łatwej było mu rozwiązywać swoje życiowe problemy -podkreślał burmistrz.

Włodarz Garwolina podziękował nauczycielom za zaangażowanie w kształcenie dzieci i młodzieży oraz rodzicom za poniesiony trud wychowawczy. Specjalne podziękowania popłynęły także w kierunku uczniów.

-Chciałbym podziękować wam za wspaniałą postawę, za to, że wszyscy kończycie szkołę i idziecie do nowej placówki. Mam nadzieję, że te wysokie wyniki, które osiągnęliście, pozwolą wam na dostanie się do wybranej szkoły -mówił do zebranych dyrektor ZS nr 5, Jacek Zowczak. Życzenia oraz gratulacje przekazała także przewodnicząca Rady Rodziców, Marzena Tudek.

Podczas uroczystości uczniowie z najwyższą średnią, najlepszymi wynikami z egzaminu kończącego szkołę, laureaci konkursów oraz sportowcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe bądź pieniężne będące uhonorowaniem ich dotychczasowej nauki. Dzieci i młodzież wystąpili także z okolicznościowymi programami artystycznymi, żegnając się z miejscem dotychczasowej edukacji.

Napisz komentarz »