REKLAMA
950x200

Aktualności

Rozstrzygnięto strażackie konkursy

Opublikowano 20 czerwca 2014, autor: MK.

Około dwudziestu haseł i plakatów wpłynęło do konkursu zorganizowanego przez Komendę Powiatową PSP w Garwolinie. Znamy hasło i plakat zapowiadające sobotnią uroczystość nadania jednostce sztandaru.

Rozstrzygnięto strażackie konkursy

Przypomnijmy, że konkursy na wymyślenie hasła i plakatu promującego uroczystość nadania sztandaru garwolińskiej komendzie PSP zostały ogłoszone na początku czerwca. Przez tydzień (9-15.06) mieszkańcy mogli nadsyłać swoje autorskie prace związane z sobotnią uroczystością.

-Wybór jednego hasła i jednego plakatu był trudny, jednak komisja konkursowa po obradach wyłoniła zwycięzców. Chcemy, żeby zarówno hasło jak i plakat promowały wydarzenie, które dla naszej komendy będzie najważniejszym w historii. Przy wyborze najlepszych prac jury wzięło pod uwagę kreatywność, przekaz, a w przypadku hasła – dodatkowo rym i zwięzłość -podsumowuje Janusz Majek, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Nagrodą w konkursie na hasło promujące uroczystość, był dzień służby w garwolińskiej komendzie. Autorem najciekawszego okazał się Daniel Kazimierak, którego hasło „Dziś sztandaru święto mamy, bądźcie z nami – zapraszamy” pojawi się na banerze nad główną ulicą Garwolina.

Autorką najlepszego spośród czterech nadesłanych plakatów okazała się natomiast Angelika Talarek. Do zwyciężczyni trafią nagrody rzeczowe, natomiast jej plakat zawiśnie na słupach ogłoszeniowych w mieście.

Nadesłane prace oceniała konkursowa konkursowa w składzie: młodszy brygadier Marek Włodarczyk, kapitan Tomasz Biernacki oraz Aneta Rudnicka.

Napisz komentarz »