950x200

Aktualności, Sport

Zwyciężył zawodnik z Lublina

Opublikowano 16 czerwca 2014, autor: Łukasz Strachota

„Avon kontra przemoc-biegnij w Garwolinie” wygrał Artur Kern z Lublina. Pierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety, była Lilia Fiskovicz z Mołdawii.

W piątej edycji biegu pogoda wreszcie okazała się łaskawa. Uczestnicy mieli wręcz doskonałe warunki do uzyskiwania rekordowych rezultatów. Łącznie w dwóch biegach przygotowanych przez organizatorów – bieg główny (dystans 10 kilometrów), bieg rodzinny (dystans 2 kilometrów), udział wzięło blisko 800 zawodników. Na ulicach Garwolina, kibice obserwowali zmagania zawodników z Polski, a także z zagranicy, między innymi z: Ukrainy, Białorusi i Mołdawii.

Poniżej 31 minut

Jak zwykle najwięcej emocji przyniosła walka o zwycięstwo w biegu głównym. Już na początku utworzyła się kilkunastoosobowa grupa, która szybko oderwała się od reszty stawki. Z upływem czasu, czołówka powoli się uszczuplała. Wysokie tempo narzucone przez Artura Kerna wytrzymał tylko Białorusin Henadz Verkhavodkin. Na ostatnim kilometrze Polak, zdecydował się na atak. To było już za wiele dla zawodnika zza wschodniej granicy, który musiał uznać wyższość biegacza z Lublina. Czas zwycięzcy to 30 minut i 56 sekund.

-To mój trzeci start w Garwolinie. Przez cały czas byłem na prowadzeniu. Białorusin nie chciał mnie zmienić, dlatego zwolniłem, by zachować siły na końcówkę. Atak na ostatnim kilometrze, okazał się sukcesem. Za rok chciałbym tu wrócić, by bronić tytuł zwycięzcy -mówi Artur Kern.

Najlepszym zawodnikiem z powiatu garwolińskiego był Robert Głowala, który z czasem 31:46, uplasował się na piątym miejscu.

-Chciałem zejść poniżej 31 minut. Przez pierwsze cztery kilometry, wydawało się, że jestem w stanie to osiągnąć. Niestety na podbiegu, trochę osłabłem. Podium było w moim zasięgu -informuje biegacz z Rudy Talubskiej.

Krzysztof Wasiewicz wygrał Bieg Rodzinny

Kobietą, która najszybciej uporała się z 10-kilometrowym dystansem była Mołdawianka – Lilia Fiskovicz (35:11).

-W walce o zwycięstwo rywalizowałam z silnymi konkurentkami -przyznaje zwyciężczyni.

Na trzynastym miejscu w kategorii kobiet, uplasowała się najszybsza mieszkanka powiatu garwolińskiego, Sylwia Głowala (44:11).

-Po moich dwóch przerwach, z których ostatnia była trzy tygodnie temu, jestem zadowolona z wyniku -mówi nam podopieczna Stanisława Buszty.

Blisko dwieście osób wystartowało w Biegu Rodzinnym. Najszybciej dwukilometrową trasę, prowadzącą po ulicach Garwolina pokonał Krzysztof Wasiewicz z Piaseczna (5:24).

Drugie miejsce zajął Sylwester Kuśmierz z Tomaszowa Lubelskiego, a jako trzeci linię mety przeciął Bartosz Przybysz z Garwolina. Pierwsze miejsce w wśród kobiet zajęła Katarzyna Szczegot z Woli Rębkowskiej.