REKLAMA
950x200

Aktualności

Fałszywy wnuczek w rękach policji

Opublikowano 01 maja 2014, autor: MK.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który metodą \”na wnuczka\” wyłudził 20 tys. złotych od mieszkańca Garwolina.

Fałszywy wnuczek w rękach policji

8 kwietnia 18-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego zadzwonił do jednego z mieszkańców Garwolina prosząc o przekazanie mu 20 tysięcy złotych.

-Mężczyzna podając się za jego wnuczka oświadczył, iż pilnie potrzebuje pieniędzy, ponieważ doprowadził do wypadku drogowego. Według 77-letniego mieszkańca Garwolina przekazał on 20 tysięcy złotych osobie, która zgłosiła się po odbiór pieniędzy. Następnie sprawę zgłosił na policję -relacjonuje Leszek Wielgosz, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.

18-latek podając się za krewnego swoich ofiar wyłudził także 8 tysięcy w Wołominie. Metodą „na wnuczka” posługiwał się również w Białobrzegach oraz w Radomiu. To właśnie tam 23 kwietnia został zatrzymany przez funkcjonariuszy miejscowej komendy. Nastolatek czekał na pieniądze, które miała mu przekazać 80-letnia mieszkanka Radomia.

-Mężczyznę doprowadzono do Prokuratury Rejonowej Radom Wschód i 18-latkowi postawiono już cztery zarzuty, w tym usiłowania i wyłudzenia pieniędzy. W sobotę sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie -informuje Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Z ustaleń radomskich policjantów wynika, że mężczyzna dokonał kilkunastu tego typu przestępstw – m.in. na terenie Zakroczyna, Łodzi, Lublina, Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Skierniewic. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Napisz komentarz »