Aktualności, Parysów, Z życia szkół

Przedszkolaki rozpoczną zajęcia 9 września

Opublikowano 03 września 2013, autor: red.

Po 5 latach, ponad 5,5 mln zł przeznaczonych na wybudowanie i licznych perypetiach z byłym wykonawcą niedługo do użytku oddany zostanie nowy budynek przedszkola. Inwestycja ta od kilku lat blokowała inne wydatki gminne i spędzała sen z powiek nie tylko wójt, ale również i radnym.

Przedszkolaki rozpoczną zajęcia 9 września

W rozmowie z nami wójt Bożena Kwiatkowska informuje, że prace budowlano- wykończeniowe zostały zakończone i w minionym tygodniu odbyły się już konieczne odbiory nowego budynku przedszkola przez straż i sanepid, a w poniedziałek odebrać budynek przyjechał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

-Wcześniej myślałam, że uda nam się rozpocząć rok przedszkolny 3 września. Mamy taki lekki, tygodniowy poślizg. Mam nadzieję, że od 9 września dzieci będą już w przedszkolu -liczy włodarz.

Po wyłonieniu drugiego wykonawcy planowano oddać przedszkole do użytkowania na przełomie września i października. Umowa była podpisana do 28 września na oddanie budynku.

-Podaliśmy do przetargu realny czas wykonania. Na moją prośbę obecny wykonawca wcześniej wyrobił się z oddaniem budynku -zaznacza wójt.

 

Rok przedszkolny zaczną później

 

Dzieci z Parysowa mają więc o tydzień przedłużone wakacje. Rok przedszkolny rozpoczną już w nowym budynku. Stare przedszkole w tym czasie zostanie rozebrane.

-Ustaliliśmy z Kuratorium Oświaty, że jest taka możliwość, że w szczególnych przypadkach może być później rozpoczęty rok szkolny. Zorganizowaliśmy spotkanie z radą rodziców i z radą pedagogiczną. Ja wraz z panią dyrektor przedstawiłyśmy jaki jest problem. Rodzice nie mieli żadnych zastrzeżeń, że rozpocznie się w tym roku później. Kuratorium też o tym wie. Te 25 godzin, które dzieci stracą, to te podstawy programowe będą musiały być zrealizowane i nadrobione -wyjaśnia nam Kwiatkowska.

 

Nie tylko w środku wszystko nowe, ale zmieni się również na zewnątrz

 

Teren wokół przedszkola został ogrodzony. Została zamontowana druga brama. Przed 9 września odgrodzony zostanie teren nowego przedszkola od starego budynku, który zostanie rozebrany w momencie jak Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dokona odbioru nowego przedszkola.

-Termin na dokończenie drugiego etapu prac mamy do końca listopada, jeżeli warunki pogodowe pozwolą, to drugi etap też zostanie wykonany wcześniej, bo już jest dużo nadrobione, już są kostki położone, jest parking z jednej strony, z drugiej strony, ogrodzenie prawie już jest w całości. Musimy jeszcze tylko rozebrać stary budynek -zaznacza wójt.

Zakupione zostało wyposażenie do nowego budynku. W poniedziałek rozpoczęło się montowanie mebelków.Pomieszczenia zostały posprzątane.

-W przedszkolu już wszystko jest. Mebelki, wyposażenie kuchni. Firma już zamontowała zamrażarki, lodówki. Kuchnia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, łącznie z krajalnicą i maszynką do mielenia mięsa. Stoły wykonane są z blachy nierdzewnej. Kuchnia jest już gotowa i podłączona. Już kucharki przeszły szkolenie -dodaje Bożena Kwiatkowska, zaznaczając, iż wszystko jest już gotowe i czeka na ostatni odbiór.

 

W poniedziałek dzieci zobaczą, jak wygląda nowe przedszkole

 

 9 września rok przedszkolny rozpocznie msza, odprawiona w tutejszym kościele o godzinie 9:00. Następnie dzieci wraz z rodzicami, nauczycielami, wójt, przedstawicielami z urzędu gminy i radnymi wejdą do nowego budynku przedszkola. Ksiądz poświęci budynek. Odbędą się krótkie uroczystości z okazji rozpoczęcia roku przedszkolnego. Dopiero najprawdopodobniej pod koniec października odbędzie się oficjalne otwarcie.

-Dzieci jak wejdą 9 września z rodzicami to będą mile zaskoczone. Taką mam nadzieję. Przynajmniej tak bym chciała, żeby to zostało tak odebrane -kończy wójt.

Napisz komentarz »