REKLAMA
950x200

Aktualności, Ludzie

Oddali ponad 37 litrów strażackiej krwi

Opublikowano 07 maja 2013, autor: MK.

Po raz kolejny druhowie z terenu powiatu garwolińskiego wzięli udział w akcji honorowego krwiodawstwa udowadniając, jak cenne jest dla nich ludzkie życie.

Oddali ponad 37 litrów strażackiej krwi

Druga w tym roku akcja oddawania krwi przy Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie odbyła się w niedzielę, 28 kwietnia.

-Cieszę się, że udało się przeprowadzić akcję jeszcze w kwietniu, ponieważ terminy majowe, kiedy obchodzone są imprezy strażackie, są dla nas niekorzystne i angażują mniejszą liczbę strażaków -tłumaczy Zbigniew Ochnio, koordynator przedsięwzięcia.

Kwietniowa niedziela okazała się być doskonałym terminem – w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie podczas pięciogodzinnej akcji krew oddało 83 strażaków z 16 jednostek straży pożarnych. Najwięcej najcenniejszego płynu pozostawili w ambulansie druhowie z OSP Podebłocie – 12 strażaków oddało łącznie 5,4 litra krwi.

-Zainteresowanie akcją jest cały czas mniej więcej na równym poziomie – podczas lutowej akcji krew oddało 86 druhów, teraz – 83. Czasami strażaków jest więcej, czasami mniej – wszystko zależy od dogodnego terminu -dodaje Zbigniew Ochnio.

Kolejne akcje krwiodawstwa przy siedzibie PSP odbędą się w lipcu, we wrześniu i w listopadzie. Strażacy będą mogli także oddać krew w ambulansie w połowie czerwca podczas obchodów Dni Garwolina.

Napisz komentarz »