REKLAMA
950x200

Aktualności, Kultura

Ekologicznie w Polewiczu

Opublikowano 07 maja 2013, autor: JS.

Około 100 uczniów z 7 szkół podstawowych z terenu powiatu wzięło udział w festynie zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Ekologicznie w Polewiczu

Tegoroczne hasło festynu „Przez trudy do gwiazd” nawiązywało  do wysiłku, jaki trzeba włożyć, aby żyć ekologicznie i pomagać chronić przyrodę. Do stanicy harcerskiej w Polewiczu przyjechali uczniowie szkół podstawowych z Dąbrowy, Maciejowic, Samorządek, Parysowa, Sobolewa i Łaskarzewa.

-W czasie festynu zachęciliśmy stu uczestników do tego, aby podejmować trud segregowania odpadów, sprzątania lasów, dokarmiania zwierząt zimą czy prowadzenia ekologicznie przyjaznych domów -relacjonują koordynatorzy Agnieszka i Tomasz Kowalscy. Jacek Trzpil podleśniczy Leśnictwa Uścieniec, przygotował pokaz tresury psów, Renata Liszewska i Elżbieta Gugała z PSSE w Garwolinie przekazały informacje na temat zapobiegania odzwierzęcym chorobom pasożytniczym człowieka, Andrzej Szałas opowiedział o naszym Układzie Słonecznym, a Piotr Gontarz, członek Komendy Hufca, uczył zasad prowadzenia właściwej segregacji śmieci.

W trzynastu edycjach festynu wzięło udział już około 1000 osób

 

Przygotowano też dodatkowe atrakcje dla dzieci. Był więc bieg na orientację, konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej, quiz wiedzy ekologicznej oraz ekoolimpiada. Organizatorzy za bardzo duży sukces ekologiczny uważają ogromną wiedzę, jaką przekazali setce uczestników tegorocznej edycji.

-Cieszymy się, że wymiernym i długotrwałym efektem naszych działań będzie korzystanie z ekologicznych toreb na zakupy, które stanowiły nagrody we wszystkich konkursach, a koszulki z logo Ekologicznego Pojemnika będą przez cały rok przypominały o zasadach, jakimi należy się kierować -wyrażają radość organizatorzy.

Warto podkreślić, że w trzynastu edycjach „Ekologicznego Pojemnika” wzięło udział już około 1000 osób.

 

Festyn nie mógłby się odbyć, gdyby nie pomoc Fundacji Bankowej im. M. Kantona,  Nadleśnictwa Garwolin, PSSE w Garwolinie oraz dyrekcji PSP nr 1 w Łaskarzewie i PSP w Parysowie. Organizatorzy dziękują również opiekunom grup  i wszystkim osobom, które wyraziły chęć pomocy: Piotrowi Gontarzowi, Sebastianowi Chalińskiemu, Bartkowi Toporkiewiczowi, Dawidowi Mikulskiemu, Urszuli Ściślak, Krzysztofowi Kondejowi, Ewie Figacz, Alicji Sapryk, Halinie Czyszek i Patrycji Mucha.

Oni zwyciężali

Bieg na Orientację

chłopcy
I – Michał Jankowski,
II – Bartek Ragus,
III – Jakub Latuszek,

dziewczęta
I – Olga Kopik,
II – Julia Majsterek,
III – Iza Krawczyk,

Konkurs plastyczny „ Przez trudy do gwiazd”

I – Sobolew,
II – Dąbrowa,
III – Parysów,

Quiz wiedzy ekologicznej
I – Maciejowice,
II – Dąbrowa,
III – Samorządki,

Ekoolimpiada
I – Parysów,
II – Łaskarzew,
III – Maciejowice.

  • Ekologicznie w Polewiczu
  • Ekologicznie w Polewiczu
Napisz komentarz »