REKLAMA
950x200

Aktualności, Kultura

Przywieźli do Garwolina srebrny laur

Opublikowano 21 stycznia 2013, autor: Andrzej Ciosek

Dwadzieścia dwa zespoły z całej Polski, wyłonione drogą eliminacji, gościło stare Chełmno w województwie kujawsko-pomorskim. Wśród kolędujących nie mogło zabraknąć śpiewaków z Garwolina

Przywieźli do Garwolina srebrny laur

W sobotę 19 stycznia Chór Miasta Garwolina, na swojej zimowej kolędniczej trasie koncertowej, zawitał do Chełmna.

Pierwsza stolica państwa krzyżackiego na ziemiach Polski przywitała uczestników festiwalu nieprzerwanie padającym śniegiem. Mimo fatalnych warunków drogowych, po niemal sześciogodzinnej jeździe chórzyści szczęśliwie dotarli do celu.

Po obiedzie i krótkiej próbie czas na występ konkursowy. Zespół z Garwolina w programie miał występować jako ostatni, ale ze względu na drobną kolizję autokaru z chórzystami z Poznania nasz zespół został przesunięty na wcześniejszą godzinę. Przesłuchania odbywały się w auli budynku dawniejszej Akademii Chełmińskiej, a obecnie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ulicy Dominikańskiej. Na występ naszego chóru złożyły się trzy kolędy: „Dzisiaj w Betlejem”, „Mizerna cicha” oraz „Wesołą nowinę bracia słuchajcie”.

Po występie większość chórzystów czas wolny poświęciła na zwiedzanie starówki. Zimno i ciągle padający śnieg nie był sprzymierzeńcem turystyki pieszej. Dlatego też, niektórzy uczestnicy wybrali delektowanie się dobrą chełmińską kawą w śródmiejskich kawiarenkach.

W kościele pw. Wniebowzięcia NMP, po mszy w intencji uczestników festiwalu, jury ogłosiło wyniki konkursu. Nasi chórzyści pod batutą Radosława Mitury wyśpiewali drugie miejsce otrzymując srebrny laur, ufundowany przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Radość w zespole była wielka, chociaż na dnie duszy pozostała nutka niedosytu.

-Dziękuję państwu za zajęcie miejsca na podium. Jestem zadowolony, że praca nas wszystkich i czas przeznaczony na przygotowanie nie poszedł na marne. Drugie miejsce jest dla nas miejscem dobrym zważywszy, że jesteśmy chórem młodym stażem i przed nami jeszcze sporo pracy -podziękował swoim chórzystom Radosław Mitura.

 

Koncert dla mieszkańców Garwolina zaraz po festiwalowych zmaganiach

 

W niedzielę 20 stycznia zespół dał dla parafian, ostatni w tym roku w powiecie garwolińskim, koncert kolęd w kaplicy pod wezwaniem Jana Pawła II.

Po mszy wieczornej, o godzinie 18.00 zmęczonych podróżą chórzystów, ale uradowanych z kolejnego medalu w swoim artystycznym dorobku, powitali wierni, licznie zgromadzeni w świątyni. Wypełniona do ostatniego miejsca kaplica, to dowód zainteresowania lokalnego społeczeństwa sukcesami chóru. Przyjemnym akcentem kończącym kolędowanie, były brawa na stojąco zgromadzonej publiczności.

komentarze »
 1. Baśka 21 stycznia 2013 20:39 - Odpowiedź

  Tow. Ciosku. Czasy komunistycznej propagandy już minęły. Pisz konkrety, a nie owijaj w bawełnę jak to robiłeś na masówkach w Pilawie.

 2. Andrzej 4 lutego 2013 10:36 - Odpowiedź

  Tow. Barbaro, zapraszam do uważnego śledzenia wydarzeń z życia naszego Chóru i ewentualnego nadsyłania uwag do gazety którą mam przyjemność redagować. Pani wiedza dotycząca działalności Chóru jest podobna do mojej wiedzy, dotyczącej budowy statków kosmicznych. Jest takie przysłowie:jak nie potrafisz to nie pchaj się (ubogie dziewczątko) na afisz.

 3. Baśka 5 lutego 2013 00:02 - Odpowiedź

  Tow. Andrzeju. Nie dość, że lanie wody nie wyparowało wam przez ostatnie 30 lat, to jeszcze okłamujecie czytelników. Chór Miasta Garwolina wyśpiewał „Srebrne pasmo” podobnie jak 11 innych chórów (6 chórów dostało „Złote Pasma” i 4 „Srebrne pasma”). Wojewoda kujawsko- pomorska pani EWA MES /, a nie marszałek województwa!!!!?????/ ufundowała nagrody.
  Pewnie byliście tow. Ciosek myślami na statku kosmicznym (bo nie u mojego boku),a nie na koncercie chóru w Chełmnie. Starajcie się pisać prawdę, bo i z tego pisma was wyautują.

Napisz komentarz »