Aktualności, Borowie, Górzno, Maciejowice, Miastków Kościelny, Parysów, Sobolew

Komendant: Nie zabieramy policji

Opublikowano 30 października 2012, autor: Iga Gajowniczek

Borowie, Górzno, Maciejowice, Miastków Kościelny, Parysów i Sobolew to gminy, których dotknie planowana reorganizacja policji. Komendant przekonuje jednak, że zmiany wyjdą na dobre.

Komendant: -Nie zabieramy policji

Powiat garwoliński jest jednym z największych w województwie mazowieckim. Na jego terenie funkcjonuje 10 jednostek terenowych.

-Z uwagi na strukturę personalną, obsadę, na stanowiska kierownicze i kryminalne, których w posterunkach wymagają przepis, służb patrolowych nie jest tyle ile być powinno -mówi podinsp. Klemens Serzysko, komendant KPP w Garwolinie dodając, że zauważa się przerost stanowisk kryminalnych. Funkcjonariusze na terenie powiatu garwolińskiego obejmują także 10 stanowisk kierowniczych. W to miejsce będzie może skierować etaty służb prewencyjnych.

-Dzisiaj dyżurny ma do dyspozycji góra dwa patrole całodobowo. Po reorganizacji będzie ich miał nie mniej jak cztery -dodaje komendant.

Zespół Prewencji bądź punkt przyjęć interesantów

 

-Jak każda organizacja, instytucja, firma również i ja i moi pracownicy poszukujemy takich rozwiązań żeby nasza praca była wykonywana w sposób optymalny -wyjaśnia Klemens Serzysko.

Obecnie rozważa się dwa warianty wyboru. W miejscach, gdzie miały zostać zlikwidowane posterunki pozostaną punkty przyjęć interesantów, bądź Zespoły Prewencji.

Planuje się postawić posterunek policji w Pilawie z obsadą 18 policjantów (w tym kierownik i trzech dzielnicowych). W Parysowie pozostanie zaś Zespół Prewencji.

Zmiany nie dotkną Wilgi i Trojanowa, gdzie działać będą 6-osobowe składy mundurowych. Pozostawiony ma być także komisariat policji w Łaskarzewie z 22-osobową obsadą. Miastków Kościelny ma zostać przyłączony do Żelechowa. Będzie funkcjonował tam jednak punkt przyjęć interesantów, bądź Zespół Prewencji, tak jak w Maciejowicach i Sobolewie.

Pozostają dzielnicowi

 

-We wszystkich gminach dzielnicowi pozostają na swoich terenach -informuje komendant.

W Borowiu i Górznie najprawdopodobniej utworzone zostaną Zespoły Prewencji.

-Nic nigdzie nie zamykamy. Policja będzie. Moim zadaniem jest wyprowadzenie ludzi na patrole, nie siedzenie w posterunkach -przekonuje policjant.

Komendant wyjaśnia, że reorganizacja ma za zadanie usprawnić działania policji, zlikwidować stanowiska kierownicze oraz zmniejszyć liczbę policjantów działu kryminalnego.

-Wbrew pozorom zapobieganie jest najtańsze. Przynajmniej połowę przestępstw na naszym ternie dokonują sprawcy spoza naszego powiatu. Oni przyjeżdżają i wyjeżdżają. Żaden kryminalny ich nie zatrzyma jeśli nie zrobi tego ruch drogowy. Taki jest mój cel -informuje podinsp. Klemens Serzysko.

Napisz komentarz »