Aktualności, Z życia szkół, Łaskarzew

Kasia Wielondek trzecia w Warszawie

Opublikowano 29 października 2012, autor: Jarosław

Katarzyna Wielondek z Zespołu Szkół nr 1 została laureatką wojewódzkiego etapu konkursu krasomówczego i ma szanse na start w edycji ogólnopolskiej.

Kasia Wielondek trzecia w Warszawie

Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej odbył się 16 października w Głównej Bibliotece PTTK  w Warszawie. Łaskarzew, a zarazem powiat garwoliński, reprezentowały uczennice szkoły podstawowej z ZS nr 2 – Wiktoria Kliczek i Zofia Blachowicz oraz gimnazjalistki Katarzyna Wielondek z ZS nr 1 i Aleksandra Kuszmierek z ZS nr 2.

Podczas pierwszego etapu uczestnicy mieli po 5 minut na opowiadanie. Finałowa piątka, wśród której znalazła się Katarzyna Wielondek, występowała z kolei przez 7 minut.

-Uczestnicy zaciekawili słuchaczy opowieściami o swoich okolicach, patronach szkół, krajobrazach, wydarzeniach historycznych oraz ciekawych ludziach -relacjonuje Nel Leszczyna. Kasia przedstawiła historię swojego dziadka Franciszka Olewińskiego, który służył pod Marszałkiem Piłsudskim w czasie wojny polsko-sowieckiej. Na koniec okazało się, że tym opowiadaniem wywalczyła trzecie miejsce.

Tak liczna reprezentacja Łaskarzewa i sukces Kasi to efekt warsztatów krasomówczych przeprowadzonych przez Joannę Janicką z PTTK Mińsk Mazowiecki. Do II etapu konkursu Kasię przygotowywała Teresa Rezwow, a jej opiekunem podczas startu był Tadeusz Rutkowski, nauczyciel informatyki w ZS nr 1.

-Dzięki pani dyrektor Grażynie Sałasińskiej Kasia prawdopodobnie weźmie udział w konkursie ogólnopolskim -informuje Leszczyna. Prawdopodobnie, ponieważ tylko dwa czołowe miejsca są finansowane odgórnie. Uczestnik, który zajął trzecie miejsce, musi znaleźć sponsora.

-Możemy być dumni z naszych małych krasomówców, tym bardziej, że w Garwolinie pierwszy raz odbył się etap powiatowy -podsumowuje Nel Leszczyna.

Napisz komentarz »