REKLAMA
950x200

Aktualności, Atrakcje turystyczne, Miejsca, Nasi najmłodsi mieszkańcy, Rozrywka, Turystyka

Czarodziejski weekend na Farmie Iluzji

Opublikowano 02 września 2014, autor:

Jest takie święto, które obchodzą wszyscy. Mali i duzi, wegetarianie i mięsożercy, zakochani i single, Polacy, Niemcy, Amerykanie i Japończycy… To święto to… Weekend! A jeśli taki weekend uświetnimy sobie wycieczką za miasto, w miejsce pełne magii, tajemnic i zagadkowych postaci – wtedy okazja do radości jest podwójna.

Gwiazdą Festiwalu będzie tym razem Maciej Pol

Tomasz Wielemborek, założyciel Parku Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji oraz pomysłodawca Festiwalu Sztuki Iluzji, który w pierwszy weekend września już po raz trzeci przyciągnie do Mościsk wszystkich pasjonatów czarów i magii, sam musiał posiąść jakąś magiczną wiedzę…

W końcu nie tylko stworzył jedno z najbardziej interesujących miejsc w tej części Europy, ale też wymyślił Festiwal, który jednoczy pokolenia.

-Rzeczywiście, Festiwal Sztuki Iluzji to chyba najbardziej demokratyczna impreza, jaką widziałem -śmieje się Pan Tomasz.

-U nas każdy – przedszkolak, gimnazjalista, student, biznesmen, profesor, czy emeryt – na chwilkę zapomina o szarości prozy życia i przenosi się w kolorowy świat iluzjonistycznych sztuczek -dodaje.

Co Tomasz Wielemborek „wyczarował” z okazji 3., jubileuszowej edycji Festiwalu Sztuki Iluzji?

-Stało przed nami nie lada wyzwanie -przyznaje Pan Tomasz.

-W końcu data – 6 i 7 września – zobowiązuje. To pierwszy weekend po powrocie z wakacyjnych swawoli. Impreza organizowana w tych dniach musi być podwójnie magiczna – jej zadanie to odczarować powrót do szkolnych i biurowych obowiązków oraz rzucić czar na najbliższe 10 miesięcy, by przeleciały jak najmilej i jak najszybciej… -mówi.

Sobota, 6 września będzie kolorowa, wesoła i oczywiście magiczna. Rozpocznie ją Patrycja Lipińska i jej niesamowite animacje balonowe. Kony Puppets zabiorą gości Festiwalu Sztuki Iluzji do roześmianego świata Muppetów, a Wiesław Mierzwicki zaprezentuje klasyczną sztukę manipulacji, która w przypadku iluzjonistów oznacza triki oparte na nadzwyczajnej zręczności dłoni. W międzyczasie odbędą się także konkursowy przegląd sztuczek kilku iluzjonistów oraz koncert piosenki dziecięcej, prowadzony przez Mariusza Totoszko. Pierwszy dzień Festiwalu zamkną J.J. Buczyński i jego hipnotyzujące (dosłownie!) show oraz The Mind Travellers – specjaliści od dużej iluzji.

W niedzielę, 7 września na Farmie Iluzji gości ponownie powita Patrycja Lipińska. Jej animacje balonowe będą „rozgrzewką” dla publiczności przed pokazem iluzji na wesoło, przygotowanym przez Konrada Modzelewskiego. Inne atrakcje przygotowane na drugi dzień Festiwalu Sztuki Iluzji to występ Krzysztofa Bałucha – iluzjonisty-manipulatora, magiczno-chemiczny show Damiana Spętany, hipnoza poprowadzona przez J.J. Buczyńskiego, czy żonglerski spektakl Billa Bombadila.

Jednak główną atrakcją ostatniego dnia Festiwalu będzie występ Macieja Pola – najsłynniejszego polskiego iluzjonisty, porównywanego do Davida Coppertfielda. To jemu przypadnie zaszczyt zamknięcia imprezy.

-Ale to nie wszystko! -zastrzega Tomasz Wielemborek.

-Przygotowaliśmy także niesamowite pokazy gołębi i ptaków drapieżnych, które myślę, że zaskoczą nie tyle dzieciaki, co ich rodziców! Przez całą niedzielę będzie też można przystąpić do Magicznej Szkoły Pana Ząbka. A jeśli komuś dalej będzie mało wrażeń – wszystkie atrakcje Farmy Iluzji będą stały przed nim otworem -kończy Wielemborek.

Napisz komentarz »