Aktualności, Ludzie

Zagrają, by pomóc Dominikowi!

Opublikowano 21 września 2017, autor:

Moc atrakcji czeka na wszystkich podczas festynu charytatywnego w Górznie. Gala disco polo, licytacje, zabawa fantowa – wszystko, by pomóc Dominikowi w powrocie do normalnego życia.

 

 

 

24-latkowi z Reducina potrzebna jest proteza ręki i rehabilitacja. To koszt ok. 150 tys. zł. Dominik Krasiński w sierpniu uległ wypadkowi podczas prac polowych. Młody mężczyzna stracił prawą rękę. Jego bliscy, sąsiedzi, znajomi zmobilizowali siły i zorganizowali dla niego imprezę charytatywną, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na pomoc dla Dominika.

Festyn rozpocznie się od mszy. Później, na scenie na terenie placu szkolnego wystąpią kolejno: orkiestra OSP Górzno, Zespół Ludowy „Górznianeczki”, Chór Szkoły Podstawowej w Górznie, kapela ludowa „Bocianisko”, Małgorzata Przybysz, Mejk, Pertti, Mr. Magister, Diadem, ToMasz Disco, Styczu, Dejw i Activ. Występy przeplatane będą licytacjami cennych fantów przekazanych przez sponsorów. Jedną z nich poprowadzi youtuber Cyber Marian.

Na uczestników festynu czekają ponadto: zabawa fantowa, turniej piłki nożnej, mecz samorządowcy kontra księża, zawody na siłowni, wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne, przejażdżki quadem i bryczką, malowanie twarzy, badanie słuchu i cery, kucyki.

Patronat honorowy: wójt gminy Górzno Waldemar Sabak, przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Skwarek oraz parafia pw. Jana Chrzciciela w Górznie.

Mamy nadzieję, że przy pomocy nas wszystkich uda się dopiąć ostatnie sprawy związane z festynem. Pomimo tego, ze wiele już zostało zrobione, wciąż jeszcze potrzeba pomocy. Liczymy na wsparcie wszystkich, do których wystąpiliśmy z pismami prosząc o pomoc. Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o przekazywanie rzeczy, usług i wszystkiego, co uznacie za godne rozlosowania w loterii lub licytacji -mówi główny organizator imprezy Dawid Gałkowski.

Rzeczy te można składać w markecie Jeżyk w Górznie, sklepie w Reducinie lub indywidualnie po kontakcie telefonicznym (788 076 168).

Cel jest szczytny, a pomoc, którą możemy okazać – nieoceniona. Potrzeba tylko zaangażowania i wiary w to, że razem można wiele.

Zachęcam do pomocy i wsparcia. Bądźmy razem nie tylko uczestnikami tego wspaniałego dzieła, niech każdy stanie się jego organizatorem! Jedni przez konkretną pomoc fizyczną, bądź też materialną inni w jeszcze większy sposób przez pomoc duchową. Niech każdy zaangażuje się na miarę swoich możliwości, a po festynie będziemy mogli z czystym sumieniem, razem powiedzieć „Po raz kolejny, daliśmy radę” -podkreśla Dawid Gałkowski.

Szczegółowy rozkład jazdy podczas festynu znaleźć można na plakacie.

 

Napisz komentarz »