Aktualności, Z życia szkół

Trwa Erasmus +

Opublikowano 30 stycznia 2018, autor:

Uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Rębkowie, współpracując ze szkołami z Grecji, Włoch i Portugalii, biorą udział w wielu działaniach projektowych.

 

 

 

 

 

W październiku ubiegłego roku odbyło się pierwsze spotkanie dyrektorów i nauczycieli ze wszystkich szkół partnerskich. Omówiono szczegóły realizacji działań projektowych. Miesiąc później każda szkoła przeprowadziła cykl spotkań o krajach partnerskich.Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rębkowie przygotowali Dzień Włoch, Portugalii i Grecji. Przedstawiono prezentacje multimedialne o krajach partnerskich, najważniejsze informacje, charakterystyczne zabytki, najważniejsze święta. Poza tym uczniowie przygotowali przepyszne włoskie, greckie i portugalskie potrawy.

W grudniu uczniowie wymienili się kartkami z życzeniami świątecznymi oraz zaprezentowali tradycje Bożonarodzeniowe popularne w ich krajach.

Mali uczestnicy projektu mają okazję na wykorzystanie języka angielskiego w praktyce- wymieniają się listami, piszą o sobie, swoich zainteresowaniach, ulubionych przedmiotach szkolnych.

Uczniowie i nauczyciele ze szkół partnerskich stale pracują na platformie eTwinning. W ramach działań projektowych nauczyciele wymieniają się doświadczeniami poprzez przesyłanie scenariuszy lekcji w każdym miesiącu trwania projektu. Scenariusze przesłane przez nauczycieli zawierają nowoczesne metody i techniki uczenia się i nauczania.

Projekt Erasmus+ realizowany będzie do września 2019 roku.

W grudniu uczniowie wymienili się kartkami z życzeniami świątecznymi oraz zaprezentowali tradycje Bożonarodzeniowe popularne w ich krajach.

Napisz komentarz »