Aktualności, Samorząd

Termochem przejął budowę pływalni

Opublikowano 22 czerwca 2012, autor:

Wobec kłopotów finansowych firmy Tiwwal, dotychczasowego głównego wykonawcy basenu, miasto podpisało porozumienie z drugim konsorcjantem. Termochem bierze na siebie pełną odpowiedzialność za prace.

- 13 czerwca podpisaliśmy porozumienie z Termochemem – informuje wiceburmistrz Maria Perek.

- Zgodził się na przejęcie zakresu robót od firmy Holma i firmy Tiwwal – uzupełnia.

Jak podkreśla wiceburmistrz, wszystkie warunki umowy obowiązują nadal, łącznie z terminami, z wyjątkiem punktu, w którym miasto miało płacić na podstawie faktury wystawionej przez lidera konsorcjum.

- W tej chwili będzie to faktura wystawiona przez drugiego członka konsorcjum – tłumaczy.

Włodarz zaznacza, że teraz piłka leży po stronie firmy Termochem.

- To od nich zależy, jak zorganizują sobie budowę i jak ona dalej będzie się posuwać – tłumaczy. Dodaje, że Termochem, jako solidarny konsorcjant w zakresie solidarnej odpowiedzialności, bierze na siebie całe ryzyko wykonania umowy, która jest podpisana przez konsorcjum.

Zajęcia komornicze nadal istnieją, ale nie powinny stanowić obciążenia dla miasta.

- Jeżeli byłyby jakieś płatności, a w tej chwili nie mogą być na firmę Tiwwal, to my komornikowi tych pieniędzy nie będziemy przesyłali – wyjaśnia włodarz.

- Konsorcjum nadal funkcjonuje, tylko jeden z konsorcjantów bierze na siebie pełną odpowiedzialność, ponieważ istnieje solidarna odpowiedzialność za wykonanie przedmiotu umowy – podsumowuje M. Perek.

Napisz komentarz »