Z życia szkół

„Kościuszko” pokazał się powiatowi

Opublikowano 23 kwietnia 2012, autor: JS.

ZSP im. T. Kościuszki stara się o pozyskanie nowych uczniów. W tym celu zorganizował Dzień Otwarty dla gimnazjalistów z całego powiatu

"Kościuszko" pokazał się powiatowi

Uczniowie 10 gimnazjów odwiedzili Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sobolewie podczas Dnia Otwartego, który odbył się w sobotę 14 kwietnia.

Pierwsza część spotkania odbyła się na sali gimnastycznej. Przybyłych gimnazjalistów i ich opiekunów przywitał Leszek Urawski, dyrektor placówki, zachęcając jednocześnie do zwiedzenia murów szkoły. Przedstawił też opiekunów grup, którzy którzy mieli oprowadzać gości po budynku.

Następnie rozpoczął się program artystyczny w wykonaniu uczniów miejscowego ZSP. Zaprezentowali oni kilka skeczy kabaretowych z Dnia Wiosny i Dnia Języków Obcych. Swoje umiejętności zaprezentował również młodzieżowy zespół „Arkadia”.

Ostatnim, ale bardzo ważnym punktem programu, było zwiedzanie szkoły przez zainteresowane grupy. Uczniowie zwiedzili halę sportową, strzelnicę pneumatyczną, pracownie komputerowe i przedmiotowe, bibliotekę i czytelnię z centrum multimedialnym. Mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z wiatrówki oraz obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy. 

Na gości czekał słodki poczęstunek, a także materiały informacyjne, które każdy mógł zabrać do domu.

Obecnie szkoła liczy 300 uczniów i stara się jak może, by pozyskać kolejnych.

-My na Dzień Otwarty przywozimy młodzież własnymi autobusami. Uczniowie mają zapewniony dojazd i powrót - informuje Leszek Urawski.

-Jest to dowód na to, że ucznia traktujemy bardzo poważnie – podkreśla. 

Warto przypomnieć, że od 2010 roku szkoła posiada klasę mundurową, o profilu bezpieczeństwo publiczne, m.in. z zajęciami pierwszej pomocy i samoobrony.

  • "Kościuszko" pokazał się powiatowi
Napisz komentarz »