Aktualności, Ludzie

Prawie 25 litrów krwi od strażaków

Opublikowano 27 września 2017, autor: MK.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się akcje honorowego krwiodawstwa organizowane przy Komendzie Powiatowej PSP w Garwolinie. Podczas ostatniej krew oddało 55 osób.

 

 

 

Akcja została przeprowadzona w niedzielę, 24 września. Do zbiórki krwi przystąpili druhowie i druhny z 22 jednostek OSP oraz osoby indywidualne. Strażacy oddawali krew w ramach programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Łącznie udało się pozyskać 24,75 litra krwi.

Niedzielna akcja była już czwartą w bieżącym roku akcją honorowego krwiodawstwa przy komendzie straży. Jej organizatorami byli: Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Garwolinie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie Oddział 49 w Garwolinie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie we współpracy z Urzędem Miasta Garwolin.

-Liczymy na dalszą współpracę, a tym samym mamy nadzieję, iż taka postaw wzbudzi empatię wielu osób, które zachcą dołączyć do grona honorowych krwiodawców -podsumowuje Renata Liszewska, prezes Zarządu Rejonowego PCK w Garwolinie, jednocześnie dziękując druhom za wytrwałość w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi.

 

W czwartej akcji honorowego krwiodawstwa zorganizowanej w ramach programu \”Ognisty Ratownik – Gorąca Krew\” krew oddali druhowie z 22 jednostek OSP.

Napisz komentarz »