Aktualności, Kultura, Rozrywka, Samorząd

Dni miasta i powiatu pochłonęły niemal 225 tys. zł

Opublikowano 18 sierpnia 2017, autor:

Ustaliliśmy koszty organizacji głównych wydarzeń tegorocznych Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Impreza kosztowała blisko 225 tys. zł.

 

 

 

Od największej imprezy, organizowanej corocznie w Garwolinie, minęło dwa miesiące. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie koszty ponieśli organizatorzy na przygotowanie wydarzenia.

Zebranie danych trwało kilka tygodni – to ze względu na trwający okres rozliczania imprezy bezpośrednio po jej zakończeniu. Okazuje się, że główne wydarzenia imprezy (bez imprez towarzyszących takich jak koncerty Szkoły Muzycznej I stopnia czy Gala Taneczna Street Dance Studio) pochłonęły blisko 225 tys. zł. Zapłaciło za nie głównie miasto i powiat.

-Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego są finansowane z budżetu Centrum Sportu i Kultury, czyli dotacji przekazanej Miasto Garwolin, dotacji przekazanej przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie oraz lokalnych sponsorów, wśród których największym jest firma AVON Operations Polska -informuje nas Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Połowę środków pochłonęła sama organizacja biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” (118.109 zł). 60 tys. zł to z kolei koszt organizacji koncertów (honorarium artystów, w tym gwiazdy wieczoru Eweliny Lisowskiej, koszty techniki scenicznej i ZAIKS).

Na atrakcje dla dzieci CSiK wydał 7 tys. zł, zaś na kończący obchody pokaz sztucznych ogni – 4.920 zł.

-Na pozostałą sumę składają się koszty związane z zabezpieczeniem i ochroną imprezy, przeprowadzeniem wydarzenia czy promocją -uzupełnia dyrektor CSiK.

 

komentarz »
  1. bolo 21 sierpnia 2017 13:34 - Odpowiedź

    Chyba ktos sie dobrze nachapał!!!!!!!!!

Napisz komentarz »