Aktualności

Powiedzą o zaniedbywaniu dzieci

Opublikowano 19 września 2017, autor: EK.

Konferencja jest adresowana do pedagogów, nauczycieli, psychologów, kuratorów sądowych, asystentów rodzin, pracowników ośrodków pomocy społecznej, koordynatorów pieczy zastępczej, policjantów, służby zdrowia i do studentów kierunków pedagogicznych.
W sali widowiskowej kina „Wilga” w środę, 27 września w godz. od 9:00 do 14:00 potrwa konferencja „Zaniedbanie w wychowaniu – konsekwencje, profilaktyka, terapia”. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale obowiązuje zgłoszenie swojego uczestnictwa. Można tego dokonać, wysyłając maila na adres [email protected].
Po otwarciu konferencji będzie można posłuchać o zaniedbywaniu emocjonalnym i społecznym dzieci, młodzieży i podejmowaniu zachowań ryzykownych, demoralizacyjnych, niezgodnych z prawem. Opowie o tym Danuta Kalinowska z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.
O śladach zaniedbywania emocjonalnego dzieci: C-PTSD, zaburzeniach więzi i innych trudnych do rozpoznania skutkach będzie mówiła Katarzyna Fenik-Gaberle, specjalista i superwizor do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Instytucie Psychologii Zdrowia. Na temat wykorzystania seksualnego dzieci, a także o czynnikach ryzyka w rodzinie, działaniach profilaktycznych wykład wygłosi Alicja Budzyńska, psycholog, biegły sądowy z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Na temat tego, co to jest phubbing i mindfulness a wyzwania XXI wieku opowiedzą Anna Laskowska i Izabela Tudek z Prywatnego Centrum Pomocy Psychologicznej Synthesis.
Marek Ignaczak z Krajowego Ośrodka Psychiatrii Sądowej w Garwolinie będzie mówił zaś o szczepionkach przeciw demoralizacji i warunkach bezpiecznego rozwoju. Wykład „Dziecko zaniedbane-co dalej?” wygłosi Anetta Stobiecka-Donicz z Fundacji Samsara. Jako ostatni głos zabierze Arkadiusz Dudziak z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, prezentując wykład „Dobro wizerunkowe placówki oświatowej a dobro osobowe ucznia”.
Po przerwie kawowej będzie można obejrzeć spektakl „Sekret” w reżyserii Izabeli Rękawek i w wykonaniu aktorów z Teatru Rękawiczka.
W czasie trwania konferencji swoje stoiska w holu kinowym zaprezentują pracownicy Biblioteki Pedagogicznej i Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Garwolinie, Niepublicznej Specjalistycznej Przychodni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żelechowie, Prywatnego Centrum Pomocy Psychologicznej Synthesis i Pracowni Psychologicznej Gaya oraz Fundacji Samsara.
Napisz komentarz »