Aktualności, Ludzie

Pomóżmy Karolowi zebrać na protezę ręki

Opublikowano 03 sierpnia 2017, autor: EK.

22- latek z Mińska Mazowieckiego na skutek wypadku, do którego doszło 14 kwietnia w Trąbkach, stracił prawą rękę. Teraz walczy o powrót do pełni sprawności i normalności.

Od najmłodszych lat Karol uwielbiał koszykówkę oraz siatkówkę. Do niedawna były to pasje, które rozwijał grając w różnych turniejach i ligach. Od 10 lat jest zawodnikiem drużyny AFM Team występującej w Powiatowej Lidze Siatkówki.

Jednak 14 kwietnia wszystko się zmieniło. Plany na życie i pasje odeszły. Wracając od znajomych z meczu w Hucie Czechy uczestniczył w wypadku. Około godz. 20:00 samochód, którym podróżował Karol i jego koledzy, wypadł z trasy na zakręcie i dachował. Auto wylądowało na stronie pasażera- tu, gdzie podróżował Karol. Wówczas metalowa część karoserii wbiła się w prawą rękę mężczyzny, przecinając ją i miażdżąc na wysokości ramienia.

-Po otrzymanej pomocy od straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, Karol został przewieziony do szpitala powiatowego w Garwolinie, gdzie nie udzielono mu pomocy mimo ciężkiego stanu zdrowia –czytamy na stronie zrzutki.pl, na którą można wpłacać pieniądze.

Ręki nie dało się uratować. Konieczna była amputacja na wysokości ramienia

Po trzech godzinach oczekiwania i prośbach rodziny o przewiezienie poszkodowanego do specjalistycznego szpitala, Karol został zabrany do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Po rozpoznaniu stanu zdrowia lekarze, mimo grożącej w każdej chwili amputacji, podjęli walkę ratowania ręki i około godziny 2:00 mężczyzna został zabrany na trwającą dziewięć godzin operację. Po długim zabiegu, pomimo braku czucia w ręce, rokowania na ocalenie kończyny były duże. Karol ponad 2 miesiące przebywał w szpitalu, mając ciągle otwarte rany na przedramieniu i ramieniu. Było to bardzo bolesne i niosło ze sobą duże zagrożenie zakażenia bakteriami. Po kilkunastu operacjach i udanym przeszczepie skóry, przyszedł dzień, w którym wszystko się zmieniło. Podczas czyszczenia rany doszło do pęknięcia tętnicy na wysokości uszkodzonej ręki, ogromny ból i wysokie zagrożenie zarażenia sepsą sprawiły, że Karolowi 23 czerwca amputowano prawą rękę na wysokości ramienia.

Rodzina oraz znajomi postanowili uzbierać pieniądze na protezę, która umożliwi Karolowi normalne życie. Do zebrania jest 100 tys. zł. Więcej informacji na temat zbiórki można znaleźć na facebookowym profilu Ultras Mazovia Mińsk Mazowieckie, na fan page Przybij Piątkę – Ręka dla Karola oraz na stronie zrzutka.pl pod hasłem „poDAJMY Karolowi pomocną rękę”. Tu pieniądze wpłaciło już ponad 540 osób.

 

Napisz komentarz »