Aktualności, Sport

Hutnik Huta Czechy wywalczył Puchar Wójta

Opublikowano 02 września 2016, autor: Łukasz Strachota

Aż dziewięć drużyn rywalizowało w Parku Wodnym Mamut o Puchar Marcina Kołodziejczyka – Wójta Gminy Garwolin.

Hutnik Huta Czechy wywalczył Puchar Wójta

Turniej piłki nożnej plażowej przez perypetie pogodowe był rozgrywany na raty. 21 sierpnia wyłoniono najlepszą czwórkę, która przed ulewą zdążyła jeszcze stoczyć półfinałowe pojedynki. Najważniejsze mecze, decydujące o poszczególnych miejscach na podium, rozegrano tydzień później.

 

 

Pierwszy półfinał, w którym Hutnik Huta Czechy zmierzył się z Mamutem, dostarczył kibicom wiele emocji. W regulaminowym czasie gry obie drużyny zdobyły po cztery bramki. Ostatnia z nich padła trzy sekundy przed końcem spotkania. Zdobył ją Sebastian Grzegorczyk, który tym samym przedłużył szansę Hutnika na zwycięstwo w turnieju. W dogrywce lepszy okazał się zespół z Trąbek. W drugim półfinale rozgrywanym podczas ulewnego deszczu, Vitasport Zdrowie Garwolin pokonał Tornado 5:3.

W meczu o trzecie miejsce, zespół z Woli Rębkowskiej przegrał z drużyną reprezentującą Park Wodny Mamut 1:5.

 

Piotr Kardyka najlepszym bramkarzem

 

W finale faworyt Vitasport Zdrowie Garwolin długo prowadził z Hutnikiem, aby w samej końcówce po bramkach Rafała Głąbickiego, ostatecznie przegrać 4:6.

Najlepszym strzelcem turnieju został Kamil Szostak z Hutnika, który zdobył dziewięć bramek. Takim samym dorobkiem strzeleckim mógł pochwalić się także jego starszy brat Piotr, który reprezentował barwy Vitasport Zdrowie. Trzecie miejsce w tej klasyfikacji z siedmioma trafieniami na koncie zajął Artur Meloyan (Mamut).

Najlepszym bramkarzem uznano Piotra Kardykę z Hutnika. Najlepszym i najbardziej perspektywicznym zawodnikiem turnieju został Jakub Błachnio, który oprócz umiejętności ma ogromne serce do kopania piłki na piasku. Ponadto wyróżniono po jednym zawodniku z trzech najlepszych ekip. Profesjonalne piłki otrzymali: Rafał Głąbicki (Hutnik), Dariusz Kasprzak (Vitasport) i Andrzej Tomsha (Mamut).

 

Hutnik Huta Czechy wywalczył Puchar Wójta

 

Dekoracji dokonali: właścicielka Parku Wodnego Mamut Zofia Meloyan oraz wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Napisz komentarz »