Aktualności, Samorząd

Budowa hali coraz bliżej

Opublikowano 30 sierpnia 2016, autor: Marta Kalinowska

Budowa hali coraz bliżej

Do 16 sierpnia 2018 roku przy Zespole Szkół numer 5 w Garwolinie powstanie nowoczesna hala sportowa. W ubiegłym tygodniu władze miasta podpisały umowę z wykonawcą inwestycji.

 

 

 

 

Główna część obiektu składać się będzie z pełnowymiarowych boisk do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. Główne boisko (wymiary 22,13 x 44,51 metrów) dzięki zamontowaniu kurtyn przesuwnych będzie można podzielić na trzy mniejsze pola treningowe. Hala przystosowana będzie także do gry w unihokeja i tenisa ziemnego. Poszczególne rozgrywki będzie mogła obserwować publiczność, dla której przygotowano trybuny z 298 miejscami.

Na parterze budynku mieścić się będzie sala do gimnastyki korekcyjnej, siłownia, szatnie, magazyny sprzętu sportowego i pomieszczenia techniczne. Obiekt będzie połączony z istniejącym budynkiem szkoły za pomocą łącznika na poziomie I piętra. Hala będzie w pełni przystosowana do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Zanim jednak budowa hali ruszy pełną parą, wykonawca inwestycji – firma Rembud – dokona rozbiórki stacji transformatorowej, przebuduje istniejące przyłącze, a także wykona wewnętrzne drogi dojazdowe. Z gotowego obiektu uczniowie „Piątki” będą mogli korzystać od początku roku szkolnego 2018/2019.

Budowa hali coraz bliżejfot.:UM Garwolin

Napisz komentarz »