Aktualności, Kultura, Rozrywka, Z gmin, Żelechów

Wielkie świętowanie już w niedzielę

Opublikowano 24 sierpnia 2016, autor: Marta Kalinowska

Wielkie świętowanie już w niedzielę

Moc atrakcji czeka na mieszkańców Żelechowa i okolic w najbliższą niedzielę. 28 sierpnia odbędą się Dni Żelechowa połączone z obchodami 95. rocznicy powstania Klubu Sportowego „Sęp”.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12:30 mszą odprawioną w miejscowym kościele. Następnie uczestnicy obchodów przemaszerują ulicami miasta przed budynek Samorządowego Ośrodka Zdrowia, gdzie zostanie odsłonięta tablica poświęcona Annie Sadzewicz – lekarce, która przez wiele lat prowadziła w Żelechowie swoją działalność. Tablica ma być wyrazem pamięci i wdzięczności za wieloletnią pomoc mieszkańcom miasta i gminy Żelechów.

Druga część uroczystości rozpocznie się około 14:30 na stadionie Klubu Sportowego „Sęp”. Po otwarciu imprezy na scenie wystąpią uczniowie szkół z tereny gminy (godz. 14:40) oraz Orkiestra Dęta OSP w Żelechowie (15:30). Na godzinę 16:30 zaplanowano przemówienia władz samorządowych oraz zaproszonych gości, natomiast na 17:00 – mecz piłki nożnej pomiędzy Oldbojami Sępa Żelechów a Oldbojami Pogoni Siedlce, który zostanie rozegrany w związku z 95. rocznicą powstania Klubu Sportowego „Sęp”.

Uczta także dla ucha

O godzinie 18:15 na scenie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”, który w swoim repertuarze ma zarówno polskie tańce narodowe takie jak polonez, kujawiak z oberkiem, krakowiak czy mazur, jak i regionalne tańce i przyśpiewki – między innymi lubelskie, rzeszowskie, śląskie, podlaskie czy górali żywieckich. Na godzinę 19:00 organizatorzy zaplanowali koncert śpiewającego sobowtóra Maryli Rodowicz. Artysta gościł między innymi w programach „Szymon Majewski Show” i w pierwszej edycji „Mam talent”. Godzinę później na scenie wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Jorrgus. Grupa ma na swoim koncie takie utwory jak „Ona ma coś w sobie”, „Ja chcę mieć żonę”, „Niebezpieczna” czy „Będziesz moja. Zwieńczeniem imprezy będzie zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu Rytm, zaplanowana w godzinach 21:00-24:00.

Atrakcje nie tylko na scenie

Tegorocznym Dniom Żelechowa tradycyjnie towarzyszyć będzie akcja honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się w godzinach 13:00-17:00. Mieszkańcy będą mogli także obejrzeć wystawę motocykli grupy motocyklowej Moto Swan Żelechów oraz przyjaciół, spróbować potraw i wypieków przygotowanych przez sołectwa i stowarzyszenia z terenu gminy, zakupić prace uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żelechowie oraz skorzystać z dobrze zaopatrzonego bufetu. Moc atrakcji przygotowano także dla dzieci. Na najmłodszych czekać będą dmuchana zjeżdżalnia, ściana wspinaczkowa, eurobungee, kula zorb oraz basen z piłeczkami. Dzieci będą mogły także przejechać się quadami i kucykami, a także wziąć udział w animacjach przygotowanych przez klaunów i szczudlarzy.

Organizatorami imprezy są Urząd Miejski w Żelechowie oraz miejscowy Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. „Twój Głos” objął tegoroczne Dni Żelechowa patronatem medialnym.

plakat dni zelechowa 2016

Motocykle 125 - Jaki wybrać? Jaki kupić?
  • plakat dni zelechowa 2016
Napisz komentarz »