Aktualności, Z życia szkół

Sprawdzili wiedzę o ruchu drogowym

Opublikowano 26 marca 2015, autor: Marta Kalinowska

Dwudziestu jeden uczniów z garwolińskich szkół wzięło udział w miejskim etapie Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Laureaci konkursu awansowali do etapu powiatowego.

Sprawdzili wiedzę o ruchu drogowym

W bieżącym roku turniej został zorganizowany według nowego regulaminu. Zmiany dotyczyły przeprowadzenia dodatkowych eliminacji – od tego roku z każdej gminy może wystąpić wyłącznie jedna drużyna (dotychczas mogło być to kilka drużyn reprezentujących poszczególne szkoły). Aby wyłonić najlepszy zespół w mieście, we wtorek, 24 kwietnia, w Zespole Szkół numer 5 przeprowadzono etap miejski turnieju.

-Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Ma on na celu poprawienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – szczególnie dla najmłodszych użytkowników ruchu drogowego -tłumaczy Jadwiga Mańkowska, przewodnicząca komisji konkursowej.

 

Awansowały „Jedynka” i „Dwójka”

 

Do rywalizacji stanęło 21 uczniów garwolińskich szkół. W pierwszym etapie uczestnicy odpowiadali na pytania testowe, w drugim – pokonywali rowerowy tor przeszkód. Awans do etapu powiatowego w kategorii szkół podstawowych wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej numer 1 (w składzie: Maksymilian Opala, Julia Pilak, Daniel Jończyk, Zofia Zalech), natomiast wśród Sprawdzili wiedzę o ruchu drogowymgimnazjalistów – reprezentacja z Gimnazjum numer 2 (w składzie: Jan Lasota, Dominik Lis, Dominik Sikora). Obydwa zespoły będą reprezentować miasto Garwolin w turnieju powiatowym zaplanowanym na 24 kwietnia.

-Od najmłodszych lat powinniśmy szkolić się po to, aby poprawić poziom bezpieczeństwa na drodze. Mam nadzieję, że to, co zaprezentowaliście i czego się nauczyliście będzie procentować w dalszym waszym życiu i przyczynicie się dzięki temu do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym -mówił do uczestników burmistrz Tadeusz Mikulski, który sprawował patronat nad miejskim etapem rywalizacji.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta, Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie z siedzibą w Garwolinie oraz radnego Rady Miasta, Krzysztofa Ostrowskiego.

Sprawdzili wiedzę o ruchu drogowymSprawdzili wiedzę o ruchu drogowym

  • Sprawdzili wiedzę o ruchu drogowym
  • Sprawdzili wiedzę o ruchu drogowym
Napisz komentarz »