Aktualności, Łaskarzew

W Łaskarzewie powstaje koło PTTK

Opublikowano 25 listopada 2013, autor: JS.

W sobotę odbyło się spotkanie informacyjne, związane z planowanym powołaniem koła terenowego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

PTTK jest najstarszą i największą organizacją turystyczną w Polsce. Zrzesza blisko 70 tysięcy członków. Ma około 300 oddziałów i ok. 3 tys. kół oraz klubów, a także prawie 200 obiektów noclegowych o różnym standardzie. Prowadzi sieć muzeów regionalnych, jest wydawcą map, folderów i przewodników. Wyznakowało także prawie 60 tys. km szlaków.

Obecnie na terenie naszego powiatu nie funkcjonuje oddział PTTK. Ale grupa zapaleńców z Łaskarzewa postanowiła powołać koło terenowe. Z tego powodu zorganizowano spotkanie, które odbyło się w sobotę w siedzibie nowo powstałego Punktu Informacji Turystycznej.

Potrzeba utworzenia takiego koła, organizacji, czy innej formy krzewienia i rozwijania turystyki wynikła podczas tworzenia Punktu Informacji Turystycznej -opowiadał Henryk Dąbrowski, jeden z założycieli PIT w Łaskarzewie.

Jak mówił, zainteresowanie tematem jest bardzo duże, oczekiwania jeszcze większe, ale możliwości i wiedza są ograniczone. Dlatego też zdecydowano się skorzystać z doświadczenia oddziału otwockiego PTTK.

Na spotkanie został zaproszony Paweł Ajdacki, prezes oddziału oraz współtwórca jedynego poważnego przewodnika obejmującego okolice Garwolina. Przedstawił on w skrócie historię PTTK, zasady funkcjonowania koła oraz profity wynikające z przynależności do organizacji. Marek Kusak przybliżył z kolei rozkręcający się Punkt Informacji Turystycznej. Wspólnie zdecydowano, że koło ruszy od początku przyszłego roku.

Ruszają od początku roku.

Spotkanie założycielskie Koła terenowego PTTK odbędzie się w sobotę 4 stycznia w siedzibie Punktu Informacji Turystycznej w Łaskarzewie, przy ul. Alejowej 13
Szczegóły:
Henryk Dąbrowski, tel. 517978427,
Marek Kusak, tel. 602716492,
Andrzej Żółkoś, tel. 666 602 965.

Napisz komentarz »