Aktualności

Podmienili części. Chcieli oszukać sprzedawcę

Opublikowano 25 listopada 2013, autor: MK.

Zarzut usiłowania popełnienia przestępstwa usłyszeli dwaj mieszkańcy powiatu garwolińskiego, którzy podmienili łańcuchy w piłach spalinowych.

Plan 35-letniego Eryka W. i 26-letniego Rafała K. wydawał się być genialny. Mieszkańcy powiatu garwolińskiego, postanowili zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych na zakupie piły spalinowej. W tym celu udali się do sklepu z elektronarzędziami w Stojadłach (p. miński), gdzie podmienili części zakładając droższy łańcuch na tańszą piłę. Mężczyzn cały czas obserwowali pracownicy ochrony sklepu.

Kiedy klienci podeszli do kasy, aby zapłacić za towar, sprzedawca dokładnie sprawdził piłę, która chcieli kupić mężczyźni. W tym momencie wyszła na jaw próba oszustwa. W pile zamiast oryginalnego łańcucha był założony drugi, lecz pochodzący z droższego modelu -dowiadujemy się z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Przechwycony przy ladzie towar trafił z powrotem na sklepową półkę, sprawa zaś trafiła do policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Funkcjonariusze KPP po przeanalizowaniu materiału zgromadzonego w prowadzonym postępowaniu przedstawili mężczyznom zarzut usiłowania popełnienia oszustwa. Eryk W. i Rafał K. przyznali się do zarzucanego im czynu.

Napisz komentarz »