Aktualności, Ludzie

Wrócili spod granicy

Opublikowano 22 sierpnia 2012, autor: Marta Kalinowska

27 -osobowa grupa dzieci i młodzieży wróciła z koloni letnich w Nowej Łuce, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego.

Wrócili spod granicy

W koloniach uczestniczyły dzieci i młodzież w wieku 7-16 lat pochodzące z Garwolina oraz miejscowości położonych w gminach: Sobolew, Miastków Kościelny, Łaskarzew i Garwolin. Uczestnicy koloni byli kierowani przez ośrodki pomocy społecznej, społeczność lokalną oraz stowarzyszenie organizujące wyprawę.W czasie wakacji dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych oraz grach i zabawach na świeżym powietrzu, zwiedziły okolicę podczas organizowanych wycieczek pieszych i rowerowych, a także wzięły udział w zajęciach pedagogizujących polegających m.in. na nauce sztuki autoprezentacji, asertywności, komunikowania oraz w pogadance na temat własnej wartości. Podczas kolonii dzieci spotkały się także z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Posterunku Policji w Narewce oraz proboszczem Parafii Prawosławnej w Jałówce, zwiedziły pobliską Białowieżę i Białystok poznając historię miejscowości, a także rozegrały między sobą konkursy sprawnościowe, plastyczne oraz sprawdzające wiedzę historyczną i geograficzną.

W jedenastodniowych koloniach uczestniczyło 27 beneficjentów projektu „Wspieranie i realizacja programów promujących zdrowy styl życia – bez uzależnień na trenach wiejskich województwa mazowieckiego” realizowanego przez Zarząd Województwa Mazowieckiego i Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w Warszawie.

  • Wrócili spod granicy
Napisz komentarz »