Aktualności, Ludzie, Żelechów

Pierwszy w wyścigu Superbike

Opublikowano 21 sierpnia 2012, autor: Marta Kalinowska

Piotr Mucha- motocyklista z Żelechowa, wygrał wyścig VII rundy Pucharu Superbike, zorganizowany na lotnisku Biała Podlaska

Pierwszy w wyścigu Superbike

Na torze rywalizowało ze sobą 25 zawodników w klasie powyżej 600 ccm oraz 20 zawodników w klasie do 600 ccm. Wśród nich Piotr Mucha, który po raz pierwszy w pucharze stanął na najwyższym stopniu podium.

-Nie spodziewałem się tego zwycięstwa. Żałuję, że nie było między nami takiej prawdziwej rywalizacji, bo odpadło dwóch najlepszych zawodników. Myślę, że to był dobry występ -ocenia wyścig zawodnik z Żelechowa.

Dobry start kluczem do sukcesu

 

Podczas zmagań Rafał Popławski i Alex Dubovik, faworyci wyścigu, ze względu na problemy ze sprzętem zostali wyeliminowani z rywalizacji o najwyższe pozycje.

Zdaniem Adriana Woźniaka, jednego z organizatorów wyścigów, o zwycięstwie Piotra Muchy zadecydował dobry start, który umożliwił mu objęcie i utrzymywanie pierwszej pozycji po wyeliminowaniu faworytów.

-Piotrek ma perfekcyjnie opanowany start. Po pierwszym okrążeniu nawet prowadził. Z trzeciej pozycji startowej wyszedł na pierwszą i finalnie wygrał wyścig -opowiada reprezentant firmy Superbike. Motocyklista z Żelechowa z łatwością wyprzedził także Macieja Sikorę- zawodnika, który regularnie osiąga lepsze czasy poszczególnych okrążeń.

To nie koniec startów Muchy

 

Wyścigi Pucharu Superbike organizowane są od trzech lat. Przez dwa lata zawodnicy startowali na torze Nowodwór, a od 29 kwietnia tego roku rywalizują na innym torze- w Białej Podlaskiej. Adrian Woźniak uważa, że duża powierzchnia toru wpłynęła na ciekawsze rozmieszczenie trasy.

-Tor jest zdecydowanie dłuższy. Ma  też większą szerokość pasów oraz samych zakrętów -tłumaczy organizator z firmy Superbike.

Nowy tor sprzyja także zawodnikowi z Żelechowa, który po dobrych występach w tegorocznych wyścigach, zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej w klasie do 600ccm. W zawodach startuje od samego początku i już zapowiada, że będzie rywalizował także w przyszłych latach.

*Zdjęcia pochodzą ze strony organizatora wyścigów: www.nowodwor.pl.tl

 

Garwolacy ścigają się w Białej.W poszczególnych pucharowych wyścigach bierze czynny udział 5-7 reprezentantów powiatu garwolińskiego. W jednych z tegorocznych zawodów Pucharu Superbike uczestniczył także syn burmistrz Żelechowa, Mirosławy Miszkurki. 23-letni Cezary 8 lipca podczas V rundy Pucharu zajął 13. miejsce, plasując się ostatecznie na 34. pozycji w klasyfikacji generalnej w klasie powyżej 600ccm Pucharu Superbike. Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił w treningach jazdy torowej i samych wyścigach informacje o tym, jak zgłosić swój udział znajdzie na stronie organizatora: www.nowodwor.pl.tl/

 

  • Pierwszy w wyścigu Superbike
Napisz komentarz »