Aktualności, Atrakcje turystyczne, Miejsca, Rozrywka, Szlaki turystyczne, Turystyka

Aż 87 uczestników sobotnio- niedzielnego maszerowania

Opublikowano 07 sierpnia 2012, autor: Ewelina Karbowska

W Pilawie Lokalna Grupa Działania – Forum Powiatu Garwolińskiego zorganizowała rajd pieszy. Koordynatorem akcji został radny miejski Przemysław Mazek

Aż 87 uczestników sobotnio- niedzielnego maszerowania

W sobotnio- niedzielnym maszerowaniu miejscami pamięci narodowej bezpłatnie mogli wziąć udział mieszkańcy objęci działaniem LGD. Jednak rajd zgromadził miłośników pieszych wycieczek nie tylko z terenu naszego powiatu, ale także z Otwocka, Świdra, a nawet Pruszkowa.

Tuż po 20:00 w Parku Miejskim nastąpiło rozpoczęcie imprezy. Po krótkich przemówieniach, nadszedł czas na zaprezentowanie trasy rajdu, która przebiegała przez Pilawę, Augustówkę, Zabieżki, Osieck, Górki, Jaźwiny i Łucznicę. Po wręczeniu map i kart do wpisywania kodów,  zawodnicy wyruszyli w drogę. Do pokonania mieli jedną z dwóch tras. Najwięcej osób zgłosiło się do udziału w krótszej, łatwiejszej 15- kilometrowej trasie, choć i zawodowców, startujących w 25-kilometrowym rajdzie nie brakowało. Za przygotowanie tras odpowiedzialny był Paweł Kowalczyk, przodownik turystyki pieszej.

Na podsumowanie rajdu, w niedzielny poranek na Stadionie Miejskim zorganizowano ognisko i pieczenie kiełbasek. Odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom oraz konkurs z wiedzy na temat miejsc pamięci narodowej i funkcjonowania LGD. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe koszulki i gadżety. Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci śpiworów, karimat i namiotów.

W rajdzie wzięło udział osiemdziesięciu siedmiu zawodników, choć początkowo zgłosiło się ponad sto osób.

-Wiele rodzin w ostatniej chwili rezygnowało ze względu na ten wypadek w górach, kiedy to piorun zabił 4 osoby, a na dzisiejszą noc nadawali burze dla naszego regionu -wyjaśnił Przemysław Mazek.

Organizatorzy nie ukrywają, iż rajd spotkał się z dużym odzewem mieszkańców, dlatego też chcieliby go powtórzyć jeszcze w tym roku.

-Impreza należała do udanych, bo słyszę głosy o organizacji kolejnej edycji Rajdu, o może bardziej rekreacyjnym charakterze. Są także sugestie, aby zorganizować imprezę o charakterze rajdu rowerowego, co umożliwi odwiedzenie większej ilości miejsc pamięci narodowej i zwiększy mobilność uczestników. Jeśli będzie taka potrzeba, to Zarząd pochyli się nad tym pomysłem i wspólnymi siłami z innymi instytucjami/ organizacjami takowy przeprowadzimy. Jednak to wszystko przed nami -podsumował Tomasz Połoczański, kierownik biura LGD-FPG.

-To już kolejna tego typu impreza w Pilawie, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. Super atmosfera, mili ludzie i niepowtarzalny klimat -dodaje na zakończenie Przemysław Mazek.

  • Aż 87 uczestników sobotnio- niedzielnego maszerowania
  • Aż 87 uczestników sobotnio- niedzielnego maszerowania
Napisz komentarz »