Aktualności, Z życia szkół

„Katolik” najlepszy wśród gimnazjów

Opublikowano 12 lipca 2012, autor: Marta Kalinowska

Średnio 80% punktów ze wszystkich arkuszy egzaminacyjnych zdobyli gimnazjaliści z Gimnazjum im. C.K.Norwida w Garwolinie, osiągając tym samym najlepszy wynik wśród gimnazjalistów w powiecie.

"Katolik" najlepszy wśród gimnazjów

Do egzaminu gimnazjalnego przystąpili uczniowie 32 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu garwolińskiego. Po raz pierwszy egzamin został przeprowadzony w innej formule obejmującej nową podstawę programową.

-W tym roku oceniana była umiejętność wykorzystywania w praktyce zdobytej wiedzy teoretycznej -informuje Jadwiga Mańkowska, kierownik wydziału oświatowo-społecznego i spraw obywatelskich w garwolińskim urzędzie miasta. To właśnie odejście od sprawdzania wiedzy encyklopedycznej było nowym elementem tegorocznych egzaminów.

Gimnazjaliści zmierzyli się z dwoma arkuszami z przedmiotów humanistycznych (z języka polskiego oraz z historii i wosu), dwoma z przedmiotów ścisłych (z matematyki i przedmiotów przyrodniczych) oraz z arkuszami z języka (na poziomie podstawowym lub rozszerzonym).

 

Humaniści w Garwolinie i Żelechowie, umysły ścisłe w Garwolinie

 

Najlepszy wynik z wosu i historii osiągnęli gimnazjaliści z Gimnazjum im. C.K.Norwida w Garwolinie (82,9%) oraz z  Publicznego Gimnazjum Powiatowego w Żelechowie (73,6%). Z językiem polskim ponownie najlepiej poradzili sobie uczniowie „katolika” (86,8%) i żelechowskiego PGP (80,2%).

Najwyższe wyniki na arkuszach z matematyki pojawiły się ponownie na pracach uczniów z Gimnazjum im. C.K.Norwida (84%) oraz na arkuszach gimnazjalistów Publicznego Gimnazjum Powiatowego w Garwolinie (61,8%), którzy dominowali także w przedmiotach przyrodniczych – uczniowie „katolika” zdobyli średnio 70,5%, natomiast gimnazjaliści z ul. Długiej – 60,7 %.

 

Gmina Trojanów najlepsza w języku rosyjskim

 

Z językiem angielskim najlepiej poradzili sobie ponownie uczniowie Gimnazjum im. C.K.Norwida osiągając średnio 88,1% na arkuszach z poziomu podstawowego oraz 82,9% z poziomu rozszerzonego. Tuż za „katolikiem” uplasowali się gimnazjaliści Publicznego Gimnazjum Powiatowego w Garwolinie osiągając kolejno 84,3% i 73,7%.

Egzamin z języka niemieckiego na poziomie podstawowym pisali uczniowie trzech placówek – PG w Wildze, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Żelechowie oraz Publicznego Gimnazjum Powiatowego w Żelechowie – najwyższy wynik uzyskali uczeń z Wilgi zdobywając 75% punktów. Z językiem rosyjskim na poziomie podstawowym najlepiej poradzili sobie uczniowie PG w Zespole Szkół w Trojanowie (88%) oraz PG w Zespole Szkół w Życzynie (87,4%), którzy byli najlepsi także na poziomie rozszerzonym (53,7%).

Język francuski zdawał jeden uczeń Gimnazjum im. C.K.Norwida w Garwolinie zdobywając 63% punktów na arkuszu z poziomu podstawowego.

Gmina/Miasto Szkoła, która uzyskała najlepszy średni wynik ze wszystkich przedmiotów
Garwolin (miasto) Gimnazjum im. C.K.Norwida (79,7%)
Łaskarzew (miasto) Gimnazjum Nr 1 im. Szarych Szeregów w ZS Nr 1 (47,1%)
Borowie (gmina) PG im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w ZS w Głoskowie (61,5%)
Garwolin (gmina) Gimnazjum w Michałówce (61,5%)
Górzno (gmina) PG im. Jana Pawła II w Górznie (53,6%)
Łakarzew (gmina) PG w Zespole Szkół w Starym Pilczynie (51,5%)
Maciejowice (gmina) PG im. ks. Jana Twardowskiego w ZS w Samogoszczy (54,3%)
Miastków Kościelny (gmina) PG im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kośc. (49,2%)
Parysów (gmina) PG w Parysowie (46,7%)
Pilawa (gmina) PG im. Jana Pawła II w Pilawie (55,8%)
Sobolew (gmina) PG im. H. Sienkiewicza w ZS w Sobolewie (53,6%)
Trojanów (gmina) PG w Zespole Szkół w Życzynie (59,4%)
Wilga (gmina) PG w Wildze (54,9%)
Żelechów (gmina) Publiczne Gimnazjum Powiatowe w Żelechowie (62%)

Napisz komentarz »