Aktualności, Maciejowice, Samorząd

Przebudowa przedszkola będzie droższa

Opublikowano 26 czerwca 2012, autor: M.Kalinowska

Niemal o 110 tys. zł więcej kosztować będzie przebudowa i rozbudowa przedszkola w Maciejowicach.

Przebudowa przedszkola będzie droższa

Do Urzędu Gminy Maciejowice wpłynęły dwie oferty wykonawców, którzy mieliby zająć się przebudową maciejowickiego przedszkola. Najtańsza z nich opiewała na kwotę 365 tys. zł.

 - Nie liczyliśmy na tak wysokie ceny. Jest to po części związane z terminem, bo termin wykonania jest na lipiec-sierpień, żeby 1 września było to oddane do użytku - wyznał Sylwester Dymiński, wójt gminy Maciejowice. 

 

Kolejny przetarg niesie za sobą ryzyko

Przy planowaniu budżetu na inwestycję przeznaczono 270 tys. zł. Sam projekt przebudowy pochłonął 13 tys. zł. Radni gminy zdecydowali o nierozpisywaniu kolejnego przetargu, ale o dofinansowaniu do kwoty 270 tys. zł brakujących środków. Zdaniem wójta, ogłoszenie kolejnego przetargu groziłoby jeszcze wyższymi kosztami narzuconymi przez oferentów, co wynikałoby z krótszego czasu na realizację zadania.- Może być tak, że przy drugim ogłoszeniu znów mogą być wyższe oferty, bo termin będzie coraz krótszy, ale może być i tak, że oferty będą niższe. Każdy przetarg jest nieprzewidywalny - podkreślał Sylwester Dymiński, zwracając się do Rady Gminy o dołożenie do kwoty 270 tys. zł dodatkowych 110 tys, zł. – Jestem zszokowany tak wysoką ofertą. Myślałem, że 280-300 tys. zł to górna granica – dodał wójt

 

110 tys.zł z innych inwestycji

Brakująca kwota trafi do wykonawcy dzięki środkom zaoszczędzonym na innych inwestycjach – zakładane koszty niektórych z nich okazały się wyższe od kosztów proponowanych przez oferentów. Tym samym gmina pozyska fundusze na przedszkole z budowy kanalizacji sanitarnej w gminie Maciejowice (35 tys. zł), modernizacji oczyszczalni przy Zespole Szkół w Samogoszczy (50 tys. zł) oraz z drogi w miejscowości Oblin (25 tys. zł).

 

Rozbudowane przedszkole pomieści dodatkowo 25 uczniów

Rozbudowa przedszkola ma polegać na przeniesieniu dotychczasowej szatni na niższy poziom budynku oraz na stworzeniu w jej miejscu dodatkowej sali. Ponadto zostanie m.in. wybudowane jeszcze jedno wejście do szatni, zostaną wyremontowane podłogi, uzupełnione tynki, a także wymieniona stolarka okienno-drzwiowa. W planach jest także wykonanie chodnika przed modernizowanym przedszkolem. Po rozbudowie w budynku będzie mogło pomieścić się 25 przedszkolaków więcej. Zgodnie z założeniami przedszkole ma zostać oddane do użytku 1 września.

Napisz komentarz »