Aktualności, Ludzie, Z gmin, Żelechów

Pomóż i Ty! Przed nami II Świąteczny Dzień Dawcy Szpiku

Opublikowano 30 listopada 2017, autor:

Po raz drugi Klub Dziecka, Rodzica i Opiekuna w Żelechowie organizuje Dzień Dawcy Szpiku. Głównym celem wydarzenia jest rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych.

 

 

 

Pierwsza akcja została zorganizowana w grudniu ubiegłego roku. Wówczas, zaledwie przez kilka godzin, do bazy DKMS dołączyło 58 osób. Tak duże zainteresowanie rejestracją potencjalnych dawców szpiku zainspirowało członków Klubu Dziecka, Rodzica i Opiekuna w Żelechowie do zorganizowania kolejnej akcji.

-Impreza ma na celu pozyskanie jak największej liczby dawców szpiku. Nasza otwarta postawa może uratować komuś życie – zwiększając liczbę dawców, zabezpieczamy się wzajemnie -mówi Agnieszka Gomuła z Klubu Dziecka, Rodzica i Opiekuna w Żelechowie, koordynatorka akcji.

 

Nie tylko pomoc

 

Tegoroczny Świąteczny Dzień Dawcy Szpiku odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia, w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Przez osiem godzin (10:00-18:00) wolontariusze z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Żelechowie pod opieką Natalii Żak będą prowadzić rejestrację potencjalnych dawców szpiku. To jednak nie wszystko. Na mieszkańców czeka wiele atrakcji towarzyszących.

-Drugim celem wydarzenia jest integracja mieszkańców, miłe spędzenie czasu bez pośpiechu. Gościnność jest naszą Klubową zasadą -dodaje A. Gomuła.

I tak podczas imprezy na dzieci czekać będą wesołe zabawy z Zakręconymi Animatorkami, kącik malucha, zabawy z chustą i malowanie twarzy. Ponadto w ramach wydarzenia odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu utalentowanej młodzieży, pokaz pierwszej pomocy, kiermasz świąteczny oraz loteria fantowa. Odwiedzający będą mogli także skorzystać z zabiegów kosmetycznych, malowania paznokci oraz badania skóry głowy i włosów. Na wszystkich czekać będzie również poczęstunek.

-Jesteśmy niezmiernie wdzięczni sponsorom, dzięki którym akcja odbędzie się po raz drugi. Zapraszamy wszystkich serdecznie -zachęca do udziału koordynatorka akcji.

Patronat medialny nad II Świątecznym Dniem Dawcy Szpiku sprawuje tygodnik „Twój Głos”.

 

Napisz komentarz »